Opowieść nieznajomego Chińczyka

Magdalena Wiśniewska
9.5 /10
Ocena 9.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Opowieść nieznajomego Chińczyka
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.5 /10
Ocena 9.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Opowieść nieznajomego Chińczyka to historia, która zaczyna się w Muzeum Narodowym w Pekinie. Przypadkowo napotkany w jednej z sal skromny staruszek snuje opowieść o wydaje się niepozornym eksponacie i przenosi nas daleko poza muzealne ściany na chińską prowincję dawno, dawno temu.

Tam trafiamy do domu garncarza Tao Zhonga. Pewnego dnia wyrusza on na wędrówkę po okolicznych wzgórzach i dostrzega w oddali niezwykły pałac. Od tej pory wielokrotnie wraca w to miejsce, bo wspaniała budowla stale zajmuje jego myśli. Swoim zachwytem garncarz dzieli się z przyjacielem – ptakiem Huang Li. Wreszcie pogrążonemu w marzeniach Tao Zhongowi przychodzi do głowy pewien śmiały pomysł…

Opowieść nieznajomego Chińczyka to książka o tym, że każdy eksponat ukrywa w sobie historię jego twórcy i czasów, w których powstał. To także opowieść o kruchości życia i o uczuciach – podziwie, poświęceniu, przyjaźni oraz pasji, dających siłę do stwarzania rzeczy, których nie pokona mijający czas.

Ilustracje Marcina Minora przenoszą czytelnika w świat Dalekiego Wschodu, zanurzając w historii, która jest tak wzruszająca, że absolutnie nikogo nie pozostawi obojętnym.

Data wydania: 2021
ISBN: 978-83-8141-373-2, 9788381413732
Wydawnictwo: Dwukropek
Kategoria: Dla dzieci
Stron: 64

Autor

Magdalena Wiśniewska Magdalena Wiśniewska Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie równolegle z filologią polską studiowała historię sztuki. Zajmuje się nauczaniem obcokrajowców języka polskiego, pracuje także w postprodukcji filmowej. Lubi literaturę i podróże. Interesuje się wielo...

Pozostałe książki:

Mały Saj i Wielka Przygoda Pewnego razu na Kaukazie. Dziennik awanturniczy z podróży po Gruzji i Armenii Wyspa strachu Ofiary z Martebo Czarny motyl
Wszystkie książki Magdalena Wiśniewska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Wzruszjąca historia o pięknych wartościach

25.02.2022

Lubicie baśnie? Uwielbiacie czytać o tym, co w życiu jest najważniejsze? Szukacie prawdziwej odwagi, szczerej przyjaźni i więzi z naturą? Jeżeli tak, to sięgając po "Opowieść Nieznajomego Chińczyka" autorstwa Magdaleny Wiśniewskiej, odnajdziecie to, co w baśniach porusza serce i jednocześnie uczy mądrości życia. Polska turystka podczas wizyty w ... Recenzja książki Opowieść nieznajomego Chińczyka

@alien125@alien125 × 1

Moja opinia o książce

Opinie

@jusztuczka
2022-01-30
9 /10

Witajcie, kochani! Już dwa razy miałam okazję się przekonać, jak wyjątkowa jest literatura Wschodu. Jednak te dwa razy dotyczą książek typowo skierowanych do dorosłych. Dzisiaj przedstawiam Wam książkę dla dzieci. Nietuzinkową, wyjątkową opowieść o przyjaźni, uporze, o wytrwałości i innych wyjątkowych cechach. Przed Państwem “Opowieść Nieznajomego Chińczyka” Magdaleny Wiśniewskiej.

Pewna kobieta odwiedziła Chiny. Będąc w stolicy tego kraju, Pekinie, postanowiła odwiedzić muzea. Jedną z wystaw, jakie oglądała była ta, która przedstawiała eksponaty typowo porcelanowe. Wśród pięknych, rzucających się w oczy wazonów i miseczek czekał na nią porcelanowy ptak. Zaprowadził ją do niego nieznajomy starszy pan z pytaniem, czy chce usłyszeć opowieść.

I opowiedział - o zwykłym człowieku, który pracował bardzo ciężko, by się utrzymać. O człowieku, który potrafił zachwycić się wspaniałym pięknem, przesiadywać wiele dni na wzgórzu, po to tylko, by móc je podziwiać. O człowieku, który zaprzyjaźnił się z ptakiem. O człowieku, który postanowił odtworzyć piękny pałac, zbudować jego miniaturę z porcelany. O człowieku, który musiał ewakuować się ze swojego domu, kiedy przyszli zbójcy. O ptaku, który nie miał w swoim życiu nikogo lepszego, poza tym właśnie człowiekiem i kibicował mu nieustannie podczas nieskończonych prób odtworzenia pałacu. O ptaku, który wolał poświęcić siebie, niż zniszczyć dzieło swoje najlepszego przyjaciela.

Byłam niesamowicie wzruszona czytaj...

| link |
@alien125
2022-02-25
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Opowieść nieznajomego Chińczyka. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl