Opowieść żony

Lori Lansens
9.3 /10
Ocena 9.3 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Opowieść żony
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.3 /10
Ocena 9.3 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

Mary Gooch ma czterdzieści trzy lata, męża, niezbyt ciekawą pracę. A przede wszystkim - ma ciało. Bardzo dużo ciała. Tak dużo, że całe jej życie kręci się wokół niego. I nie jest ważne to, że mąż kocha ją taką, jaka jest. A raczej - taką, jaka była, zanim zaczęła się od niego oddalać, pogrążając się w bezsilnej kontemplacji „tłustego potwora", jak zwykła siebie nazywać. Pewnie dożyłaby tak spokojnej starości, gdyby w przeddzień srebrnego wesela Jimmy Gooch nie zniknął, zostawiwszy żonie 25 tysięcy dolarów i list z wyjaśnieniem, że „musi pomyśleć". I nie jest to żart - mijają dni, a on nie wraca. Mary postanawia wyruszyć jego śladem. W podróży przechodzi prawdziwą metamorfozę. Nie bez znaczenia będzie tu znajomość z pewnym tajemniczym szoferem, tęgą irańską fryzjerką, przystojnym Meksykaninem i porzuconą przez męża matką trojaczków. A kilogramy? Cóż, po prostu same znikną. Pełna zaskakujących zwrotów akcji historia kobiety, która nie tyle przemienia się z bestii w księżniczkę, ile odnajduje siebie.

Lori Lansens posiada wyjątkowy dar dostrzegania zarówno tego, co charakterystyczne, jak i tego, co nietypowe.

„Winnipeg Free Press"
Data wydania: 2010-10-13
ISBN: 978-83-7414-826-9, 9788374148269
Wydawnictwo: W.A.B.
Seria: Seria z miotłą
Stron: 420
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Lori Lansens Lori Lansens
Urodzona w lipcu 1962 roku w Kanadzie (Chatham-Kent)
Amerykańska pisarka. Była scenarzystką filmową. W świecie literatury pojawiła się w roku 2002 - jej debiut to powieść "Rush Home Road" przetłumaczona na osiem języków i wydana w dwunastu krajach. Obecnie mieszka w Los Angeles z mężem i dwojgiem dzie...

Pozostałe książki:

Siostry Wife's Tale
Wszystkie książki Lori Lansens

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Opowieść żony"

2.09.2011

Hmm.. mam mieszane uczucia co do tej powieści. Nie powiem, żeby mi się nie podobała, ale też nie zachwyciła mnie. Mam wrażenie, że niesie jednak ze sobą jakieś głębokie przesłanie, daje jakieś wskazówki co do wyboru ścieżki życia, pokazuje jak można żyć i jak żyć się nie powinno i że to zależy od nas. Jest symboliczna i uniwersalna. Mary jest żon... Recenzja książki Opowieść żony

Moja opinia o książce

Opinie

@Airain
2020-08-25
8 /10
Przeczytane

Optymistyczna opowieść - niemal bajka - o tym, że w życiu możliwe są zmiany i że nigdy nie jest za późno. Gruba kura domowa z małego miasteczka w Kanadzie nie wie, co ze sobą począć, gdy nagle znika jej mąż. Ale mąż pozostawia po sobie nie tylko pustkę, ale i okrągłą sumkę na koncie, więc nasza Mary wyrusza w podróż, by go odszukać. Oczywiście, jak na optymistyczną bajkę przystało, napotka na swej drodze wielu pomocnych i przyjaznych ludzi, a sama też nauczy się oferować pomoc i wsparcie. Książka z gatunku "ciepły okład na duszę", przywracająca wiarę w ludzką dobroć.

× 12 | Komentarze (2) | link |
@mikakeMonika
2020-05-06
8 /10
Przeczytane

Cudowna, ciepła książka. Taka dla mnie pozostanie.
Choć wcale nie opowiada o tematyce lekkiej, łatwiej i przyjemnej.
Szukanie siebie, strach przed pozostaniem samej i stopniowe odkrywanie siebie. Pokazuje kobiecą siłę przetrwania. Czyta się jednym tchem.
A na chwile zwątpienia w sens życia, w siebie, w innych chyba sobie napiszę na lodówce: "Na pewno przeżyjesz. Otrząśniesz się i pozbierasz. Jesteś kobietą. A jak zaryczysz!"

× 11 | Komentarze (1) | link |
@iusta
2011-03-05
10 /10
Przeczytane

Piękna książka, bardzo poruszająca i zabawna zarazem...

| link |
@Algoforos
2012-06-23
10 /10
Przeczytane
@virako
2012-06-05
10 /10
Przeczytane
@Akamai
2012-02-22
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Opowieść żony. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl