Opowieści z Sudeckiej Puszczy. Jesień

Marcin Pajdak
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Opowieści z Sudeckiej Puszczy. Jesień
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Opowieści z Sudeckiej Puszczy. Jesień” to pierwsza z czterech pór roku bogato ilustrowanej przez autora literackiej baśni fascynującej i dzieci, i rodziców. Magiczna podróż do słowiańsko-germańskiej krainy uczy o lesie i czaruje przygodą.

Gdzieś głęboko w puszczy, której już nie ma. Pośród gór, które pluły ogniem. Dwoje przypadkowych przyjaciół przemierza lasy, w których nie sposób odróżnić dnia od nocy. Wszystko, by odmienić los mieszkańców doliny, w której wysychają strumienie.
Wyrusz w podróż z leśnymi bohaterami i poznaj tajemnice, których istnienia nikt nawet nie podejrzewał.

Autor: Marcin Pajdak
Co sprawia, że jesteś, kim jesteś? Jeśli wykształcenie, to jestem urzędnikiem. Jeśli zawód – inżynierem w dziale badań i rozwoju. Jeśli rodzina – ojcem. Jeśli pasja, to zdecydowanie twórcą. Trochę malarzem i rzeźbiarzem, a trochę pisarzem.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Data wydania: 2021-09-06
ISBN: 978-83-961461-4-4, 9788396146144
Wydawnictwo: Moc Media
Kategoria: Dla dzieci
Stron: 136
dodana przez: zkotemczytane

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Opowieści z Sudeckiej Puszczy - pełna magii i wartości!

15.09.2021

Dziś właśnie chcę Was zabrać do pewnej, pięknej krainy, do Sudeckiej Puszczy. Ta książka jest wyjątkowa, będę to powtarzać, bo najpiękniej wydana, skrywająca tyle wartości dla Waszych dzieci. Styl Marcina Pajdaka mnie oczarował i dlatego zabieram Was do Sudeckiej Puszczy, do przepięknej jesienniej opowieści, którą możecie czytać na dobranoc swoim ... Recenzja książki Opowieści z Sudeckiej Puszczy. Jesień

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@gdzie_ja_tam_ksiazka
2022-09-08
8 /10

Wyruszyłam w ciekawe miejsce dzięki "Opowieści z Sudeckiej Puszczy. Jesień". Marcin Pajdak stworzył bardzo przyjemną opowieść o życiu zwierząt, które poznają oblicze ciemnego lasu. Ilustracje są urocze, a fakt, że Autor sam podjął się zilustrowania książki sprawia, że zainteresowanie dodatkowo rośnie. Wyszło naprawdę pięknie.
Poznajemy przygody Borsuka, które mają miejsce podczas jesiennych przygotowań do zimy. Mieszkańcy puszczy sprowadzili wspomnianego jegomościa w konkretnej sprawie - strumienie w ciemnym lesie wysychają i potrzebują kogoś, kto przywróci wodę w źródłach. Sprawa nie jest prosta, a wydarzenia, które czekają na Borsuka i jego przyjaciół zwiastują niezapomnianą przygodę.
Dzięki perypetiom mieszkańców Sudeckiej Puszczy, Marcin Pajdak przybliża młodym czytelnikom przygotowania leśnych zwierząt do zimy i problemy, z którymi muszą się uporać, by ten mroźny czas nie był dla nich nieprzyjemny. Oczywiście kwestie poruszone w opowieści warto przedyskutować z dziećmi. W trakcie czytania zapragniecie wyruszyć na spacer do lasu i obserwować przyrodę, która tam występuje.
Borsuk zawrze nowe przyjaźnie, dzięki którym zaaklimatyzuje się w nowym miejscu. W trakcie przygód, ale o jakże poważnej randze, pozna muflona, dowie się o górach plujących kamieniami, zbuduje tratwę, będzie uczestnikiem wesela. Kilkoma słowy - będzie się dużo działo.
Styl autora jest przyjemny, pięknie posługuje się językiem, a zwierzęta zamieszkałe w Sudecki...

× 3 | link |
@zkotemczytane
2021-09-07
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Opowieści z Sudeckiej Puszczy. Jesień. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl