Opracowanie przypadku w terapii dzieci i młodzieży

Katharina Manassis
Opracowanie przypadku w terapii dzieci i młodzieży
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka praktycznie i przystępnie pokazuje, jak skonstruować użyteczne klinicznie, dynamiczne opracowanie przypadku. Uczy, w jaki sposób analizować czynniki biologiczne, psychologiczne, społeczne, kulturowe, duchowe i rozwojowe, które mogą powodować problemy u pacjentów w wieku od 4. do 18. roku życia. Liczne przykłady ilustrują etapy tworzenia opracowania przypadku oraz wykorzystanie go do zaplanowania skutecznej, zindywidualizowanej terapii. Szczególną uwagę autorka poświęciła sposobom pokonywania najczęstszych trudności występujących na tym etapie terapii. Książka jest cennym źródłem wiedzy dla psychologów klinicznych pracujących z dziećmi i młodzieżą, opiekunów, pracowników społecznych, psychiatrów i pielęgniarzy psychiatrycznych. Omówiono w niej proces opracowania przypadku w różnych grupach wiekowych, z uwzględnieniem zróżnicowanych potrzeb przedszkolaków, dzieci w wieku szkolnym oraz młodzieży. Manassis łączy ogromne doświadczenie kliniczne z zaangażowaniem na rzecz opartej na dowodach praktyki psychiatrycznej. Ta książka powinna być obowiązkową lekturą dla wszystkich klinicystów, którzy chcą zapewnić optymalną terapię dzieciom i ich rodzinom. Mina K. Dulcan, MD, Department of Psychiatry, Robert and Anna H. Lurie Children's Hospital of Chicago and Northwestern University Feinberg School of Medicine Ten kompleksowy i profesjonalny podręcznik zawiera wykresy, diagramy i opisy przypadków, które pomogą zarówno doświadczonym, jak i początkującym klinicystom stworzyć właściwe opracowanie przypadku. Robert D. Friedberg, PhD, dyrektor i wykładowca Center for the Study and Treatment of Arraous Youth, Pało Alto University Autorka omawia: Zalety opracowania przypadku oraz podstawowe założenia koncepcyjne Pozyskiwanie istotnych informacji. Kluczowe strategie stosowane podczas oceny Biologiczne aspekty opracowania przypadku Psychologiczne aspekty opracowania przypadku Społeczne aspekty opracowania przypadku Aspekty duchowe i kulturowe w opracowaniu przypadku Proces opracowania przypadku oraz ogólne uwagi dotyczące przedszkolaków Opracowanie przypadku u dzieci w wieku szkolnym Opracowanie przypadku u młodzieży Prezentacja wniosków z opracowania przypadku i implikacje dla terapii Zastosowanie opracowania przypadku do tworzenia planu terapii Trudności związane z opracowaniem przypadku i monitorowanie postępu  
Data wydania: 2015
ISBN: 978-83-233-3899-4, 9788323338994
Wydawnictwo: Psychiatria i psychoterapia
Seria: Psychiatria i psychoterapia
Stron: 320
dodana przez: Mirko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Opracowanie przypadku w terapii dzieci i młodzieży aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Opracowanie przypadku w terapii dzieci i młodzieży. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2023 nakanapie.pl