Optymalizacja podatkowa czyli jak oszczędzić na podatku dochodowym od osób prawnych.

Małgorzata Dymek
Optymalizacja podatkowa czyli jak oszczędzić na podatku dochodowym od osób prawnych.
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Optymalizacja podatkowa, czyli minimalizacja obciążeń podatkowych poprzez odpowiedni dobór czynności prawnych oraz instrumentów polityki podatkowej, pełni coraz istotniejszą rolę w strategii całego przedsiębiorstwa. Dlatego też niniejsza publikacja zaadresowana jest przede wszystkim do praktyków stykających się na co dzień z problematyką podatku dochodowego od osób prawnych i podejmujących decyzje biznesowe obarczone ryzykiem podatkowym. Jej celem jest pokazanie, w jaki sposób można minimalizować wysokość płaconego podatku, wykorzystując dostępne instrumenty optymalizacyjne: zarówno te, podsuwane podatnikowi bezpośrednio przez samego ustawodawcę, jak i te, które są wynikiem jego niedopatrzenia. Autorka opracowania, próbuje wskazać kierunek rozwiązywania praktycznych problemów podatkowych i sposobu unikania typowych błędów, kładąc silny akcent na sprawy organizacyjne.<BR> <BR> W publikacji poruszone zostały m.in. takie aspekty, jak:<BR> - Optymalizacja podatkowa a obejście przepisów prawa<BR> - Zarządzanie ryzykiem podatkowym<BR> - Optymalny wybór formy organizacyjno-prawnej oraz siedziby spółki<BR> - Planowanie podatkowe przy przejęciach i restrukturyzacji podmiotów gospodarczych<BR> - Polityka wykazywania dochodów i zarządzania kosztami podatkowymi<BR> - Optymalizacja
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-7426-282-8, 9788374262828
Wydawnictwo: Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Kadr

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Optymalizacja podatkowa czyli jak oszczędzić na podatku dochodowym od osób prawnych. nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Optymalizacja podatkowa czyli jak oszczędzić na podatku dochodowym od osób prawnych.. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl