Opuścić okręt!

Richard Newcomb
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Książka Opuścić okręt!
Książka Opuścić okręt!
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Zbliża się koniec II wojny światowej, pokonanie Japonii jest tylko kwestią czasu. Amerykański ciężki krążownik Indianapolis dostarczył materiał rozszczepialny, który umieszczono w bombie atomowej zrzuconej niebawem na Hiroszimę. W drodze powrotnej dowódca okrętu, komandor Charles Butler McVay III, nie otrzymał eskorty. Krążownik został storpedowany przez japoński okręt podwodny i szybko zatonął. Zginęło ponad 300 osób załogi, a 900 marynarzy (wielu rannych)przez pięć straszliwych dni i nocy dryfowało w oceanie. Cierpieli od promieni tropikalnego słońca, atakowały ich rekiny. Rozbitków odkrył przypadkowo amerykański samolot. Tragedię przeżyło tylko 316 marynarzy. Zatopienie okrętu znalazło epilog w postaci procesu przed sądem wojennym. Ostatnio pojawiły się hipotezy, jakoby wywiad japoński wiedział, że krążownik przewoził uran, toteż w Tokio postanowiono go za wszelką cenę zatopić - dokonując w ten sposób na Amerykanach symbolicznej zemsty... Obecne drugie wydanie książki wzbogacono o nowe, nieznane wcześniej fakty.
Data wydania: 1991
ISBN: 83-11-09428-4, 8311094284
Wydawnictwo: Bellona
Stron: 293

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Opuścić okręt! nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Beata_
2019-11-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Opuścić okręt!. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe