Orfeusza Kerygmata o kamieniach Sokratesa i Dionizjusza O kamieniach

Książka Orfeusza Kerygmata o kamieniach Sokratesa i Dionizjusza O kamieniach
Książka Orfeusza Kerygmata o kamieniach Sokratesa i Dionizjusza O kamieniach
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Orfeusza Kerygmata o kamieniach i dołączone do nich O kamieniach Sokratesa i Dionizjusza należą do pism określanych mianem lithika lub lapidaria. Opisują one minerały, ich wygląd i właściwości oraz wykorzystanie w magii, medycynie i astrologii. W literaturze greckiej pojawiły się w epoce hellenistycznej jako konsekwencja z jednej strony schyłku myślenia racjonalnego w naukach przyrodniczych, a z drugiej wpływu tradycji babilońskiej i egipskiej, a później także hebrajskiej, w których przekonanie o cudownych właściwościach minerałów było mocno ugruntowane i ściśle powiązane z religią. Autorka tego znakomitego przekładu, Anna Ryś, jest filologiem i historykiem, pracownikiem naukowym Uniwersytetu Gdańskiego. Tom zainteresuje nie tylko miłośników antyku, ale także historyków kultury i filologów.  
Tytuł oryginalny: Orphei Lithica Kerygmata; Socratis et Dionysii De Lapidibus
Data wydania: 2012
ISBN: 978-83-232-2316-0, 9788323223160
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe UAM
Seria: Fontes Historiae Antiquae
Stron: 68
dodana przez: Mirko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Orfeusza Kerygmata o kamieniach Sokratesa i Dionizjusza O kamieniach nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Orfeusza Kerygmata o kamieniach Sokratesa i Dionizjusza O kamieniach. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}