Ostatni harem

Peter Prange
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Ostatni harem
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Dwie kobiety na styku Orientu i Okcydentu. Konstantynopol, przełom XIX i XX wieku. W odizolowanym od świata sułtańskim haremie o swojej przyszłości marzą dwie przyjaciółki, Fatima i Eliza, Czerkieska i Ormianka, muzułmanka i chrześcijanka. Jedna z nich ze wszystkich sił pragnie zostać faworytą sułtana, natomiast druga tęskni za światem po drugiej stronie pałacowych murów, za miłością i wolnością. Imperium Osmańskie rozpada się, harem zostaje zlikwidowany, a obie młode kobiety nagle trafiają do świata, w którym ich marzenia przeradzają się w koszmary i nawet ich ostatnia podpora, wieloletnia przyjaźń, wydaje się zagrożona. Ostatni harem to powieść przedstawiająca frapujące losy dwóch kobiet na tle tajemnic, rytuałów i intryg haremu oraz burzliwej historii końca Imperium Osmańskiego i tragedii Ormian.
Tytuł oryginalny: Die Letzte Harem
Data wydania: 2012-05-09
ISBN: 978-83-7508-523-5, 9788375085235
Wydawnictwo: Sonia Draga
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 424
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Peter Prange Peter Prange Powieściopisarz, doktor filozofii, tłumacz. Jego pierwsza książka ukazała się w 2001 roku. Był to "Bursztynowy amulet" – saga rodzinna, która bardzo szybko doczekała się ekranizacji. Międzynarodową sławę przyniosła mu słynna trylogia "Budowniczy świa...

Pozostałe książki:

Złodzieje nieba
Wszystkie książki Peter Prange

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Ostatni harem aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@FreeSoul
2012-07-24
10 /10
Przeczytane W Mojej Bibliotece

Świetna książka, której akcja rozgrywa się na tle niezwykłych wydarzeń historycznych pierwszych dwóch dekad XX wieku. Bardzo dobrze przygotowana historycznie i kulturowo, przekazuje czytelnikowi niezwykły obraz kraju jakim było Imperium Osmańskie. Fabuły przytaczać nie będę, bo została już wstępnie przedstawiona w nocie - mogę tylko zapewnić, że jest to opowieść o wielkich wydarzeniach, niezwykłych namiętnościach oraz uczuciach, jak i trudnych wyborach w ciężkich czasach. Oprócz bliżej już mi znanej kwestii kobiet z ostatniego haremu autokratycznego sułtana, ciekawym było dla mnie spotkanie z kwestią eksterminacji Ormian - niewiele mówi się o tym w naszym kraju. Jedyne, co do tej pory sama wiedziałam to, to że takowa miała miejsce i jest wymieniana przez UE za jeden z powodów, który stawia pod znakiem zapytania przystąpienie Turcji do wspólnoty przez brak rozrachunku w tym temacie. Jednak do dzisiaj nie byłam świadoma ogromu tej masakry - co na pewno wynika z wydarzeń, które przyniosła nam IIwś w Polsce - zbyt wiele się działo na naszym podwórku, by lekcje historii uzupełniać o "brudy" tak odległego kraju jak Turcja.

| link |
@basiaa
2012-10-09
10 /10
Przeczytane

Poruszająca i bardzo dobrze napisana powieść historyczna , opisująca zdarzenia dotyczące upadku Imperium Osmańskiego. Głównymi bohaterkami są dwie przyjaciółki , muzułmanka i chrześcijanka. Śledzimy ich pobyt w haremie sułtańskim ,gdzie spełniają odmienne role , a następnie jesteśmy świadkami ich diametralnie różnych historii poza murami haremu. Autor świetnie zobrazował życie w haremie oraz bardzo realistycznie ukazał sytuację polityczną i społeczną po detronizacji ostatniego sułtana , co spowodowało kres Imperium Osmańskiego.Do tego w sposób bardzo poruszający przedstawił pogrom Ormian. Książka jest warta przeczytania !!!

| link |
@Asamitt
2019-11-22
5 /10
Przeczytane Powieść historyczna Arabsko/Muzułmańsko/Afrykańskie ✈ Wymienione/Sprzedane
@BagatElka
2019-11-13
6 /10
Przeczytane ZZZ....oddane

Cytaty z książki

O nie! Książka Ostatni harem. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl