Ostatni sen

Pedro Almodóvar
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Ostatni sen
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Najbardziej osobista książka Pedra Almodovara. Autoportret rozpisany na dwanaście historii, które ujawniają mniej znane oblicze i pasję pisarską popularnego reżysera. Dwanaście historii obejmujących różne okresy: od późnych lat sześćdziesiątych do dziś, i pokazujących ewolucję Almodovara jako artysty.

Mroczne lata edukacji szkolnej, bardzo osobiste wspomnienie o matce, rozważania na temat własnej twórczości – to wszystko autor zamyka w niewielkich formach fabularnych, dzięki którym możemy odkrywać go na nowo, szukać kolejnych tropów dotyczących jego życia i dzieł. Teksty składające się na ten tom Almodóvar pisał do szuflady przez blisko pięćdziesiąt lat. Fikcja przenika się tu z rzeczywistością, humor – z powagą, racjonalność – z szaleństwem, a logika – z paradoksem. Lektura tych opowiadań przypomina oglądanie filmów Almodovara: zaskakuje, bawi, dezorientuje, wzrusza, skłania do refleksji. A znany reżyser okazuje się również znakomitym stylistą doskonale władającym piórem.

Książkę poleca Grażyna Torbicka: „Taki jest Almodóvar. Są tu szczerość i tajemnica, szaleństwo i spokój, radość chwili i smutek przemijania, a przede wszystkim pasja i pożądanie”.
Data wydania: 2023-05-31
ISBN: 978-83-67727-18-1, 9788367727181
Wydawnictwo: Poznańskie
Stron: 224
dodana przez: filmiks

Autor

Pedro Almodóvar Pedro Almodóvar
Urodzony 25 września 1949 roku w Hiszpanii (Calzada de Calatrava)
Pedro Almodóvar Caballero – hiszpański reżyser i scenarzysta filmowy. Podwójny zdobywca Oscara, jeden z najbardziej znanych i cenionych na świecie reżyserów kina autorskiego.

Pozostałe książki:

Patty Diphusa Rozmowy Volver Ostatni sen Złe wychowanie Flower of My Secret Fuoco nelle viscere
Wszystkie książki Pedro Almodóvar

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Fikcja, która upiększa rzeczywistość

5.03.2024

„Urodziłem się na początku lat pięćdziesiątych, w czasach kiepskich dla Hiszpanów, ale wspaniałych dla kina i mody”. Tak pewnie zacząłby swoją autobiografię mistrz hiszpańskiego kina, Pedro Almodóvar, gdyby tylko zdecydował się ją napisać. Zamiast tego przedstawia on zbiór opowiadań, które choć nie rysują pełnego portretu jego życia, to jednak ods... Recenzja książki Ostatni sen

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@filmiks
2024-03-05
6 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Ostatni sen. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl