Otchłań głodnych oczu t 1 - 2

Henry Lion Oldi
Książka Otchłań głodnych oczu t 1 - 2
Książka Otchłań głodnych oczu t 1 - 2
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Przedmioty zaczynają ożywać, a Ziemia staje się miejscem coraz bardziej niebezpiecznym dla ludzi. Pojawia się Nekrosfera - zaczątek Piekła, potrafiący wpływać na czas i przestrzeń. Pustkarze próbują ratować ludzkość i prowadzić ich do równoległego świata, jednak sprawy się komplikują - niektórzy ludzie stają się nieśmiertelni, tracąc przy tym pamięć... Marcell, jeden z nieśmiertelnych, odzyskuje swe wspomnienia, utraconą tożsamość i próbuje zmienić losy świata... W alternatywnym świecie obok siebie funkcjonują ludzie i Metamorfy. Obdarzeni kilkoma życiami potężni Dziewięciokrotni próbują bronić ludzi przed wilkołaczymi atakami, jednak sytuacja wikła się coraz bardziej, gdy młody Metamorf zako chuje się w Dziewięciokrotnej dziewczynie. Zatargi będą musiały zostać odłożone na bok, gdyż pojawia się nowe, wspólne dla wszystkich zagrożenie - wampiryczni warkowie... Walki gladiatorów, zmiennokształtne rasy, zabójczy labirynt pułapek metra i bój o losy ludzkości nawet to nie wyczerpuje bogactwa wątków, bohaterów, obrazów i przygód wykreowanych przez H. L. Oldiego w "Otchłani głodnych oczu". W świecie, gdzie ludzie żyją po dziewięciokroć, istnienie życie ma niewielką wartość, a śmierć się nie liczy. Ani dla ludzi, ani dla Nieumarłych warków. I tylko jeden człowiek potrafi zrozumieć i docenić wartość istnienia... Żyjący Po Raz Ostatni... Wśród bezmiaru mórz i oceanów wije się droga rozbitków i zbłąkanych żeglarzy. Tylko oni mogą trafić do Miasta bez imienia, które powinno istnieć jedynie w baśniach. Jednak w jego orientalnych zaułkach czai się strach, a za nim postępuje śmierć. Jakob Genueńczyk, rozbitek i medyk, będzie musiał zrozumieć, czym jest Strach. Wiara, która przestała rodzić mity, rodzi dowcipy. Kiedy zanika nadprzyrodzone, dusze ludzi stają się płytkie, a Wyczekujący Bogów tracą moc czynienia cudów. Dlatego potrzebni są fachowcy od wiary - Mitotwórcy. Realność i nadprzyrodzone spotkają się w Domu na Skrzyżowaniu.
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-245-8509-0, 9788324585090
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Autor

Pod pseudonimem Henry Lion Oldi (OLeg + DIma) kryje się ukraiński duet autorski: chemik Dmitrij Gromow i reżyser teatralny Oleg Ładyżenskij (obaj urodzeni w 1963 r.), tworzący wspólnie literaturę science fiction i fantasy od 1990 r. Wprawdzie obaj mi...

Książki Henry Lion Oldi

Wszystkie książki Henry Lion Oldi

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Otchłań głodnych oczu t 1 - 2 nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Otchłań głodnych oczu t 1 - 2”- Henry Lion Oldi

Książka Granica
Granica Henry Lion Oldi
Kontynuacja i zakończenie wątków z tomu GRANICA: Zimą jest p...
Książka Heros powinien być jeden, ks.1
Heros powinien być jeden, ks.1 Henry Lion Oldi
{}9.1/10
O, mądrzy rapsodowie! Otwórzcie usta. Wyśpiewajcie pieśń na ...
Książka Otchłań głodnych oczu. Tom 1
Otchłań głodnych oczu. Tom 1 Henry Lion Oldi
{}6.5/10
"Przedmioty zaczynają ożywać, a Ziemia staje się miejscem co...
Książka Otchłań głodnych oczu tom II
Otchłań głodnych oczu tom II Henry Lion Oldi
W świecie, gdzie ludzie żyją po dziewięciokroć, istnienie ży...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się