Owwa! Ukraina dla dociekliwych

Żanna Słoniowska
Owwa! Ukraina dla dociekliwych
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Dziewiąty tom serii "Świat dla Dociekliwych" zabierze was w fascynującą podróż po Ukrainie. Wolnej, niepodległej i pełnej – takiej, jaką mamy nadzieję odwiedzać już wkrótce, gdy tylko zakończy się wojna.
Ukraina jest największym z naszych sąsiadów, a Ukraińcy i Ukrainki to nasi koledzy i koleżanki. Język ukraiński słyszymy wszędzie: w sklepie, szkole, na placu zabaw. I sporo rozumiemy – w końcu mamy aż siedemdziesiąt procent wspólnego słownictwa. Ale czy rzeczywiście znamy ten kraj?
Słynne stepy i góra w kształcie niedźwiedzia. Kozacy i wyszywane koszule. Najgłębsza na świecie stacja metra i obserwatorium astronomiczne w sercu Karpat. I to wszystko właśnie w Ukrainie? Owwa! O ja cię!
W tej książce sprawdzicie, jak pachną Góry Krymskie, dlaczego Morze Czarne jest czarne i ile ważył najcięższy samolot świata. Podpatrzycie ukraińskich kolędników w akcji i przekonacie się, ile wspólnego ma wertep z dziurami w asfalcie. Zajrzycie do odeskich katakumb i stawicie czoła niawkom i Wijowi. Ale też dowiecie się, dlaczego rosyjskie władze nie nazywają wojny, którą wywołały, wojną, i dlaczego Ukraińcy muszą dziś walczyć o swój kraj.

Seria Świat dla Dociekliwych prezentuje kulturę różnych krajów: opowiada o miejscach, postaciach, zabytkach, potrawach i pojęciach, o których prawie każdy słyszał, ale mało kto naprawdę zna kryjące się za nimi historie – a także o tych mniej znanych, które warto poznać.
Data wydania: 2022-10-05
ISBN: 978-83-8150-207-8, 9788381502078
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Seria: Świat dla Dociekliwych
Stron: 176
dodana przez: ReginaCatta

Autor

Żanna Słoniowska Żanna Słoniowska
Urodzona w 1978 roku na Ukrainie (Lwów)
Żanna Słoniowska - polska pisarka pochodzenia ukraińskiego. Studiowała w Ukraińskiej Akademii Druku we Lwowie. Pracowała jako dziennikarka w Niezależnej Agencji Telewizyjnej (NTA). W 2002 roku przeniosła się do Polski, najpierw do Warszawy, gdzie...

Pozostałe książki:

Przedwojenny Lwów. Najpiękniejsze fotografie Wyspa Dom z witrażem
Wszystkie książki Żanna Słoniowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Owwa! Ukraina dla dociekliwych? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Owwa! Ukraina dla dociekliwych. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl