Pamiętne lato

Lesley Lokko
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Pamiętne lato
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

Wciągająca powieść bestsellerowej pisarki o miłości i nienawiści, o niszczącej namiętności oraz ponurej tajemnicy
Londyńska rodzina Keelerów ma wszystko - prestiż, bogactwo, wysoką pozycję społeczną. Jedyną rysą na jej idealnym wizerunku jest zagadkowa niechęć dwóch starszych braci do najmłodszego, Josha. Czy przyczyną tego może być skrywana od lat tajemnica ich matki, słynnej adwokat Diany Pryce? Gdy kobieta dowiaduje się, że jest poważnie chora, rozważa ujawnienie szokującej prawdy. Nieoczekiwanie znajduje wsparcie u swojej ciemnoskórej synowej, której również ciążą sekrety z dramatycznej przeszłości.
Lesley Lokko urodziła się w Szkocji w rodzinie ghańsko-szkockiej. Wychowała się w Ghanie, uczyła w Ghanie, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Jest autorką kilku powieści obyczajowych, z których po polsku ukazały się m.in.: "Szafranowe niebo", "Świat u stóp", "Jedna bogata, druga biedna", "Gorzka czekolada".
Data wydania: 2012-07-18
ISBN: 978-83-273-0124-6, 9788327301246
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: Świat Książki
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Lesley Lokko Lesley Lokko Pracowała jako kelnerka, pracownik i kierownik biura kibucu itd.Wróciła na studia w wieku 26 lat, uczestniczyła w szkoleniu jako architekt. Jak tylko je skończyła, zaczęła pracę w Republice Południowej Afryki, gdzie narodził się pomysł na pierwszą po...

Pozostałe książki:

Szafranowe niebo Świat u stóp Gorzka czekolada Pokrewne dusze Pamiętne lato Ostatnia debiutantka Prywatna sprawa Białe kłamstewka Jedna bogata, druga biedna Miłość i wojna Gorzka czekolada
Wszystkie książki Lesley Lokko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Naprawdę warto!

24.10.2013

Pierwszą rzeczą, która przyciągnęła mnie do tej książki była okładka. Pastelowa, delikatna i tworząca wraz z tytułem zapowiedź głęboko skrywanej tajemnicy. Idealne połączenie! Poza tym zawsze przyjemnie trzyma się w dłoniach książkę, która okładką nie narusza naszego poczucia estetyki i nie szpeci pokoju, gdy po przeczytaniu zostanie odłożona na pó... Recenzja książki Pamiętne lato

@tikichomiktaki@tikichomiktaki

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Asamitt
2020-04-19
6 /10
Przeczytane Obyczajowe/Przygodowe/Dramaty ✈ Wymienione/Sprzedane

Lesley Lokko zaczyna od przeplatających się historii trzech młodych kobiet rozpoczynających nowe etapy, w oderwaniu od dawnego życia. Taki jest ich wybór bądź są zmuszone podjąć ostateczne decyzje. Następujące po sobie niezbyt obszerne części książki są wybranymi zdarzeniami z kolejnych lat życia bohaterek, które zostaje ukazane dość fragmentarycznie, ale za to równolegle dowiadujemy się co u każdej z nich się dzieje.
Nie umiem powiedzieć dokładnie dlaczego, ale Maddy, jedna z głównych bohaterek od początku nie przekonywała mnie do siebie. Jako nie wierząca w siebie prowincjuszka, na każdym kroku potrzebowała akceptacji, osoby, która by pchnęła ją dalej, jakby marzenia, które chce spełnić nie były jej, a rola aktorki zupełnie nie pasowała na rolę jej życia. Dalej też nie było lepiej, bo nawet w oczach szwagierki Julii czuła się gorsza.
Julia i Niela to bardziej charakterne kobiety, wcześnie straciły oparcie w rodzicach i mimo kompleksach Juli, jej świat nie składał się z rezygnacji, a chęci udowodnienia innym, że ona też potrafi.
Równocześnie mamy szeroko traktowane wątki braci Keelerów, przedstawioną postać ich matki oraz wszelkich innych postaci, który w mniejszym stopniu daje się głos acz przyczyniają się do uwypuklenia postaci zasadniczych.
Oczywiście są konflikty w rodzinie i skrywane latami tajemnice sławnej Diany Pryce, które w końcu znajdą ujście w kulminacyjnych odsłonach i cała rodzina je pozna.
Prawdę mówiąc, nie wiem, co mają w sobie takie...

× 11 | link |
@atram_78
@atram_78
2021-07-26
8 /10
Przeczytane 🏠 Posiadam 🏠 2021 ✨
@BagatElka
2021-10-26
4 /10
Przeczytane 2021 ZZZ....oddane
@monica
2014-05-03
8 /10
Przeczytane
@Kasia_Czytajka
@Kasia_Czytajka
2013-09-03
10 /10
Przeczytane W mojej biblioteczce
@agnieszkap
@agnieszkap
2013-03-09
10 /10
Przeczytane
@kasandra
@kasandra
2012-09-17
10 /10
Przeczytane Posiadam

Cytaty z książki

O nie! Książka Pamiętne lato. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl