Pancerne boje września

Rajmund Szubański
Pancerne boje września
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka niniejsza w \"panoramicznym\", rzec można, układzie przedstawia miejsca, czas, angażowane siły, przebieg wydarzeń i wyniki działań wszystkich rodzajów broni pancernych w 1939 roku. Opierając się na kryteriach chronologicznych, uwzględnia przy tym fakt, że we Wrześniu nie było wyraźnych, jednolitych przedziałów czasowych, jednakowo determinujących postać i przebieg starć zbrojnych na całym teatrze działań, co w konsekwencji powoduje przypadki wybiegania naprzód lub cofania się w czasie. Autor starał się napisać książkę w sposób przystępny, ale i możliwie w pełni historyczny Ma to być lektura \"dla ludzi\", a w szczególności \"dla pokoleń\", czyli dla młodzieży, przekazująca jej autentyczne, nie zawsze dotychczas spopularyzowane informacje na temat istotnych fragmentów walki naszego narodu, które chlubnie wpisały się na karty dziejów polskiego oręża. Rajmund Szubański - dziennikarz, publicysta, historyk wojskowości zajmujący się popularyzacją zagadnień z historii II wojny światowej. Młodociany żołnierz Armii Krajowej, podchorąży jej Wojskowego Korpusu Służby Bezpieczeństwa, zweryfikowany i mianowany po 1990 r. na pierwszy stopień oficerski i awansowany na porucznika. Odznaczony m. in. Warszawskim Krzyżem Powstańczym, Krzyżem Armii Krajowej, Krzyżem Partyzanckim.
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-61529-29-3, 9788361529293
Wydawnictwo: ZP
Stron: 222

Autor

Rajmund Szubański Rajmund Szubański ps. „Bogusz”, „Zagłoba” – polski dziennikarz, pisarz, historyk wojskowości zajmujący się popularyzacją mniej znanych zagadnień z historii II wojny światowej.

Pozostałe książki:

Podstępna śmierć Rafinerie płoną o zmierzchu Przyczółek straconej szansy Osaczona wyspa Klęska konwoju PQ-17
Wszystkie książki Rajmund Szubański

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Pancerne boje września aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Pancerne boje września. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl