Pani zyskuje przy bliższym poznaniu

Krystyna Janda, Katarzyna Montgomery
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Pani zyskuje przy bliższym poznaniu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Krystyna Janda w rozmowie z Katarzyną Montgomery

Aktorka. Żona. Matka. Krystyna Janda.
Nie ma w Polsce osoby, która nie znałaby Jej głosu, śmiechu i energii. W każdej ze swoich ról teatralnych czy filmowych zjawiskowa i profesjonalna. Jako Agnieszka w "Człowieku z marmuru" wniosła do kina nieznaną świeżość i nową jakość. W "Przesłuchaniu" poruszyła wszystkich i trwale zapisała się w historii kinematografii. W "Tataraku" dotknęła najczulszych strun, w "Boskiej" rozbawiła. Wychowała kolejne pokolenia , które najpierw do Teatru Powszechnego, a teraz do Teatru Polonia i Och Teatru chodzą "na Jandę". Każdy spektakl z Jej udziałem kończy się owacją na stojąco. Zawsze wierna sobie i widzom. Szczera, bezpośrednia, wymagająca, choć bezdyskusyjnie zyskująca przy bliższym poznaniu.

Katarzynie Montgomery opowiada o swoich najważniejszych rolach – tych życiowych i tych zawodowych, o powstawaniu filmów i przedstawień, o kulisach teatru, za które widzowie nie mają wstępu, o miłości, przyjaźni, śmierci i życiu…

W tej opowieści nie sposób postawić kropkę.
Katarzyna Montgomery

Pisanie. Kontaktowanie się i porozumiewanie za pośrednictwem pisania. To bardzo istotna część mojego życia zawodowego i nie tylko. Mam nadzieję, że tytuł tej książki – "Pani zyskuje przy bliższym poznaniu" – odnosi się w dużej mierze do tego, co zapisałam, wyznałam, zamieściłam. I mam nadzieję, że jest choć w części prawdziwy.
Krystyna Janda

Data wydania: 2022-03-24
ISBN: 978-83-8295-043-4, 9788382950434
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Stron: 560
dodana przez: ReginaCatta
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Krystyna Janda Krystyna Janda
Urodzona 18 grudnia 1952 roku w Polsce (Starachowice)
Aktorka teatralna i filmowa. Ukończyła podstawową szkołę muzyczną, Liceum Sztuk Plastycznych i Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie (1975). Janda dysponuje dużą skalą ekspresji gestomimicznej i głosowej, role są przez nią skrupulatnie i z du...

Pozostałe książki:

www.malpa.pl Moja droga B. Różowe tabletki na uspokojenie
Wszystkie książki Krystyna Janda

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Intymny portret wielkiej aktorki

24.02.2021

Opasły tom opowiadający o życiu i twórczości wybitnej i powszechnie znanej aktorki. Krystyna Janda to już nasze dobro narodowe, chociaż wciąż wzbudza wielkie kontrowersje. Do legendy przeszły jej role w 'Człowieku z marmuru' (sporo o tej roli czytamy w książce), czy 'Przesłuchaniu'. Ja lubię bardzo rolę niewidomej kobiety w mało znanym filmie 'Par... Recenzja książki Pani zyskuje przy bliższym poznaniu

@almos@almos × 12

Moja opinia o książce

Opinie

@zuszka60
2019-12-01
8 /10
Przeczytane

Uwielbiam Krystynę Jandę, więc nie mogłam nie sięgnąć po tę książkę. Cudowne wydanie! Wzbogacone mnóstwem fotografii i wycinków z gazet i czasopism. Ksiąźka ta jest bardzo osobista. Tak osobista, że momentami zastanawiałam się, jakie intencje miała autorka żeby dzielić się tak intymnymi refleksjami..... Ale chyba między innymi dlatego książka wydaje się być bardzo prawdziwa. Krystyna Janda nie usiłuje pokazać się w jak najkorzystniejszym świetle. Szczerze przyznaje się do swoich wad i życiowych błędów. Nie próbuje też czynić z nich na siłę zalet (jak często dziś mamy z tym do czynienia w książkach przeróżnych celebrytów!!!!!).
Bohaterka przedstawia się taką, jaką miałam okazję ją poznać - wspaniała aktorka, wulkan energii, a jednocześnie człowiek bardzi wrażliwy. Krystyna Janda opowiada piękną historię w ciekawy sposób. Nie zawiodłam się na tej książce!!!!!!

× 2 | link |
MO
2022-11-13
7 /10
Przeczytane
@almos
2021-02-24
8 /10
Przeczytane papier biografia/autobiografia film/teatr/aktorzy

Cytaty z książki

O nie! Książka Pani zyskuje przy bliższym poznaniu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl