Papierowa miłość

Nina Bylicka-Karczewska
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Papierowa miłość
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

W walce o własne szczęście.
Kiedyś…
Anka i Piotr przez wszystkie szkolne lata byli parą. Oboje pochodzili z toksycznych rodzin. On – wzorowy uczeń, ona – dziewczyna z problemami, łamiąca wszelkie zasady. Mimo różnic doskonale się uzupełniali i uczyli od siebie nawzajem. Anka pokazywała Piotrowi jak wychodzić poza wyuczone schematy, a on zabierał ją w świat seksualnych doznań. Ich drogi nieoczekiwanie się rozeszły, a jedno z nich zabrało ze sobą tajemnicę…
Teraz…
Pewnego razu Piotr odprowadza swoją córkę do przedszkola. Okazuje się, że dyrektorką placówki jest Anka, jego dawna miłość, której nie widział piętnaście lat. Wraz z przypadkowym spotkaniem dawnych kochanków wracają do nich traumatyczne wspomnienia. Czy Anka i Piotr będą potrafili zawalczyć o wspólne szczęście, mierząc się z błędami wychowawczymi własnych rodziców?

Powieść mocna i poruszająca, która uświadamia, że teraźniejszość ma korzenie w przeszłości, a konsekwencje dziś podjętych decyzji ponosić będą kolejne pokolenia. Polecam!
Barbara Sęk, pisarka
Data wydania: 2021-08-17
ISBN: 978-83-66790-88-9, 9788366790889
Wydawnictwo: Replika
Stron: 336
dodana przez: ReginaCatta

Autor

Nina Bylicka-Karczewska Nina Bylicka-Karczewska Ukończyła pedagogikę resocjalizacyjną oraz opiekuńczo-wychowawczą na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, a także MBA w PAN. Mama Leszka i Igi. W wolnych chwilach biega. Interesuje się psychologią rozwojową, a także pierwszą pomocą. Urodził...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Papierowa miłość"

18.09.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Nie można osiągnąć harmonii, kiedy wyrzuty sumienia mocnym strumieniem zalewają myśli.” Anna i Piotr poznali się w szkole podstawowej, obydwoje bardzo odstawali od reszty klasy. On pochodzi z dobrze sytuowanej, szanowanej rodziny, jest wzorowym, spokojnym uczniem. Ona ma bardzo trudną sytuację rodzinną, jest zbuntowana i pyskata. Pomimo dzielący... {} Recenzja książki Papierowa miłość

Moja opinia o książce

Opinie

MA
2021-08-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Fabuła rozgrywa się na dwóch przestrzeniach czasowych. Dzięki czemu możemy dogłębnie poznać losy naszych bohaterów.
Poznajemy Anię i Piotra, którzy przez szkolne lata byli parą. On wzorowy uczeń.
Ona wolny ptak. To ona pokazywała mu jak żyć w zgodzie z sobą, spontanicznie i odważnie. On wprowadził ją w intymną część życia. Pozornie inni. Jednak jest coś co ich łączy. To toksyczne rodziny. Matka Anki skupiona tylko na jednym dziecku odrzuca Ankę, która potrzebuje miłości i wsparcia. Ojciec Piotra i jego chore ambicje. Anka to osoba poniżej poziomu, patologia.
Nieoczekiwanie ich drogi rozchodzą się, a spotkanie po piętnastu latach jest ogromnym zaskoczeniem dla obojga.
Anka jest dyrektorką, gdzie Piotr prowadza swoją córkę.
Czy przypadkowe spotkanie przywoła wspomnienia? Czy wrócą dawne uczucia? Czy teraz będą walczyć o siebie? Czy uknuta wiele lat temu intryga ujrzy światło dzienne?
Nie chcę zdradzać Wam więcej. Najciekawszy, a zarazem najbardziej wstrząsający smaczek zostawiam w tajemnicy. Autorka stworzyła mocną powieść. Głowni bohaterowie wyraziści, realni, świetnie wykreowani.
To nie tylko uczucie dwojga ludzi, które zostało zabite przez rodzinę. To nie tylko cierpienie psychiczne młodych ludzi. To obraz tego jak słowa i czyny mogą niszczyć. Jak łatwo jest ocenić kogoś przez papierek. Wystawić etykietkę, skreślić. Zabić radość życia i chęć aby je poznawać.
Decyzje kiedyś podjęte po latach zbiorą żniwo.
Wachlarz emocjonalny jaki dost...

{} | link |
@tatiaszaaleksiej
2021-09-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Papierowa miłość. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl