Partnerki

Gina Gallo
Partnerki
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Prawdziwa historia pewnej policjantki, której szesnastoletnia odyseja zaczęła się w akademii policyjnej, i obejmowała służbę w West Side, jednej z najbardziej niebezpiecznych dzielnic Chicago. Autorka przerywa milcznie wokół działalności policji, opisując wydarzenia związane z akcjami w West Side: strzelaniny, zasadzki, a także to, co czuje po zabiciu człowieka - już czwartego dnia od ukończenia akademii.

Książka ta, czasem tragiczna, czasem zabawna jest przejmującym opisem życia za kulisami policji. Przemoc w domu, morderstwa na współmałżonkach, maltretowanie dzieci i molestujący przełożeni, to tylko kilka z przedstawionych zjawisk, z którymi policjantka Gallo spotykała się na co dzień.

Czytelnicy poznają ciemną stronę Chicago, gdzie policja stawia czoła gangom, narkomanii i prostytucji. Gina Gallo bez zahamowań prezentuje rozmaite postacie ze świata policji, w tym przestępców i ich ofiary. Rysuje prawdziwy obraz swojej pracy, funkcjonariuszka Gallo szczegółowo opisuje zadanie, które było przyczyną końca jej kariery w policji.

Pracując jako policjantka w Wietrznym Mieście w latach 1982-1998 Gina Gallo nie tylko pełniła służbę, lecz również o niej pisała. Teraz przygotowuje nową książkę, a także zamieszcza artykuły w stałych rubrykach internetowych magazynów policyjnych "NYCop" i "Blue Murders.
Tytuł oryginalny: Armed & Dangerous. Memoirs of a Chicago Police Woman
Data wydania: 2003
ISBN: 83-89076-96-9, 8389076969
Wydawnictwo: Klub Dla Ciebie
Kategoria: Biografie
Stron: 320
dodana przez: milka.czyta

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Partnerki aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Partnerki. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl