Perskie malarstwo miniaturowe w rękopisach z polskich zbiorów

Magdalena Ginter-Frołow
Perskie malarstwo miniaturowe w rękopisach z polskich zbiorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W polskich kolekcjach znajduje się trzynaście ilustrowanych rękopisów perskich, które zdobi dwieście szesnaście miniatur. Na podstawie analizy stylistycznej i badań porównawczych książka określa czas i miejsce ich powstania, a w szerszej perspektywie wskazuje ich znaczenie dla sztuki perskiej. Omawiany zbiór nie był dotychczas opracowywany przez historyków sztuki w sposób kompleksowy, a w większości publikacji zagadnienie stylu malarstwa traktowane było pobieżnie. Dlatego tak ważną częścią opracowania jest katalog miniatur, systematyzujący i uzupełniający wiedzę na ich temat, który pozwoli na włączenie dzieł ze zbiorów polskich w zakres międzynarodowych badań nad perskim malarstwem miniaturowym.

Data wydania: 2022-07-01
ISBN: 978-83-66758-03-2, 9788366758032
Wydawnictwo: Tako / Polski Instytut Studiów nad Sztuką Świata
Seria: Studia i Monografie
Stron: 404
dodana przez: ReginaCatta

Autor

Magdalena Ginter-Frołow Magdalena Ginter-Frołow dr Magdalena Ginter-Frołow - kuratorka kolekcji islamskiej – Bliski Wschód i muzułmańska Azja Centralna, historyk sztuki doktor nauk humanistycznych w dyscyplinie nauki o sztuce (na podstawie rozprawy „Miniatury perskie z rękopisów perskich w zbiora...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Perskie malarstwo miniaturowe w rękopisach z polskich zbiorów aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Perskie malarstwo miniaturowe w rękopisach z polskich zbiorów. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl