Piękne zgliszcza

Jess Walter
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Piękne zgliszcza
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Epopeja godna Marqueza!
Nowa książka Jessa Waltera, autora Straconych milionów, to bestseller „New York Timesa” – Piękne zgliszcza. Wspaniała powieść, której akcja rozgrywa się we Włoszech w latach sześćdziesiątych XX w. oraz we współczesnym hollywoodzkim studiu filmowym.

W 1962 roku na skalistym, skąpanym w słońcu wybrzeżu Włoch młody, zatopiony w marzeniach hotelarz spogląda na rozświetlone wody Morza Liguryjskiego. Widzi, jak łodzią przybliża się ku niemu zjawa: smukła jasnowłosa kobieta w bieli. Niebawem okazuje się, że to aktorka, gwiazdka amerykańskiego kina. Jest umierająca.

Współcześnie historia rozpoczyna się, gdy na drugiej półkuli na zapleczu wytwórni filmowej pojawia się Włoch w podeszłym wieku, poszukujący tajemniczej kobiety, którą widział w swoim hotelu pięćdziesiąt lat wcześniej.

Piękne zgliszcza to powieść pełna niedoskonałych, lecz fascynujących postaci błądzących po urwiskach codzienności w poszukiwaniu lepszego życia, które mami przepychem i z pozoru czeka tuż za rogiem.

Prawa filmowe do książki zostały sprzedane, a za realizację odpowiadać będzie studio Amblin.

Tytuł oryginalny: Beautiful Ruins. A Novel
Data wydania: 2022-01-26
ISBN: 978-83-66555-94-5, 9788366555945
Wydawnictwo: Poradnia K
Stron: 448
dodana przez: landrynkowa

Autor

Jess Walter Jess Walter
Urodzony 20 lipca 1965 roku w USA (Spokane, Waszyngton)
Jess Walter – autor wielu bestsellerowych powieści, w tym wydanych w Polsce: Strefy zero (Wydawnictwo Sonia Draga, 2008), Krajobrazu finansów poety (Wydawnictwo Sonia Draga, 2011) oraz Ścieżki nad urwiskiem (Wydawnictwo Sonia Draga 2014). Jego książ...

Pozostałe książki:

Citizen Vince Stracone miliony
Wszystkie książki Jess Walter

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Chwila, która trwa wiecznie

WYBÓR REDAKCJI
28.02.2022

Pisarstwo Jessa Waltera spodobało mi się już po zapoznaniu z jego powieścią Stracone miliony. Dlatego też jak tylko spostrzegłam, że stworzył coś nowego, postanowiłam i tę powieść, skonsumować. Akcja rozgrywa się na dwóch płaszczyznach czasowych oraz w kilku miejscach. Najczęściej są to Włochy w 1962 roku i Stany Zjednoczone współcześnie, ale n... Recenzja książki Piękne zgliszcza

@jorja@jorja × 19

Piękne zgliszcza

23.02.2022

Sięgając po "Piękne zgliszcza" Jessa Waltera wiedziałam już, że czeka mnie literacka uczta. Jego wcześniejszą książkę, wydaną w Polsce - "Stracone miliony", przeczytałam z zachwytem i przekonaniem, że trafiłam właśnie na pisarza, który swoim stylem, wrażliwością i umiejętnością opowiadania prostych z pozoru historii w sposób wzruszający i angażują... Recenzja książki Piękne zgliszcza

@nika.mail@nika.mail × 9

Moja opinia o książce

Opinie

@nika.mail
2022-02-23
7 /10
@jorja
2022-02-28
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Piękne zgliszcza. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl