Pierwsze państwo polskie

Gerard Labuda
Książka Pierwsze państwo polskie
Książka Pierwsze państwo polskie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Tematem tej książki jest geneza powstania państwa polskiego. Autor stara się wyjaśnić, jak z małego plemienia Polan powstała organizacja państwowa łącząca wszystkie plemiona słowiańskie na obszarze między Odrą a Bugiem. Omawia też stosunki młodego państwa polskiego z sąsiadami, przede wszystkim z potężnym cesarstwem niemieckim. W książce omówiona zostaje też pra-historia rodu Piastów, którym zawdzięczamy powstanie naszego kraju oraz pierwszych historycznych władców wywodzących się z tej dynastii, jak również wewnętrzny obraz stworzonej przez nich organizacji państwowej - gospodarka, wojsko, skarbowość, struktura społeczna, administracja, stosunek do religii itd. Książkę wzbogacają obszerne cytaty z dzieł średniowiecznych kronikarzy oraz liczne ilustracje i mapy.  
Data wydania: 1989
ISBN: 83-03-02969-X, 830302969X
Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
Seria: Dzieje Narodu i Państwa Polskiego
Kategoria: Historia
Stron: 80
dodana przez: kazal_ka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Pierwsze państwo polskie aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Pierwsze państwo polskie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}