Piętno mafii

Piotr Rozmus
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Piętno mafii
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Przeszłość, która nie daje o sobie zapomnieć. Cudze grzechy, za które trzeba odpokutować. Pokolenia naznaczone mafijnym piętnem…

Marta Makowska i Sven Jönsson nie mają pojęcia o swoim istnieniu, ale łączy ich więcej, niż mogliby przypuszczać.
Kiedy nastoletnia córka Marty nie wraca na noc do domu, kobieta odchodzi od zmysłów. Prowadzący śledztwo komisarz Borys Wolański jest przekonany, że dziewczyna została uprowadzona, a kidnaperzy wkrótce zażądają okupu. Nie nadchodzą jednak żadne wiadomości, a w postępowanie angażuje się wydalony ze służby komisarz Olgierd Merk, który jako jedyny domyśla się prawdy.

W szwedzkim Härnösand Sven przeżywa tę samą tragedię. Björn, jego syn, również zostaje porwany, a komisarze Christin Carlsson i Gunnar Lindberg z miejscowej policji rozpaczliwie szukają tropu malca. Podejrzewają, że ojciec chłopca coś przed nimi ukrywa.

Do mieszkania polskiego imigranta w Chicago ktoś dostarcza tajemniczą przesyłkę. W środku znajdują się zdjęcia zamordowanego mężczyzny. Na jego ustach wycięto krzyż. W ten właśnie sposób camorra uciszała tych, którzy złamali omertę – świętą zmowę milczenia.

Dwa kraje, dwa równolegle prowadzone śledztwa przeciwko wrogowi, który nie wybacza i nie zapomina.
Data wydania: 2019-01-16
ISBN: 978-83-8110-662-7, 9788381106627
Wydawnictwo: Sonia Draga
Stron: 560
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Piotr Rozmus Piotr Rozmus
Urodzony 27 kwietnia 1983 roku w Polsce (Koszalin)
Piotr Rozmus jest absolwentem doradztwa psychologicznego, socjologii stosowanej oraz profilaktyki społecznej i resocjalizacji. Debiutował w 2014 roku thrillerem „Bestia”, którego akcja toczy się w malowniczym Szczecinku, jego rodzinnym mieście. Powi...

Pozostałe książki:

Przebudzenie Bestia Kompleks Boga
Wszystkie książki Piotr Rozmus

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Piętno mafii aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Iwona_Nocon
2022-07-12
10 /10
Przeczytane

Co łączy mieszkającą w Polsce Martę Makowską z mieszkającym w Szwecji Svenem Jönssonem? Jej porwano córkę, jemu syna. W trakcie prowadzenia śledztwa okazuje się, że jest coś, a właściwie ktoś, kto łączy te dwie sprawy. Mężczyzna, którym kieruje chęć zemsty, który nie wybacza, i nie zapomina.
Z Piętnem mafii obcowałam prawie miesiąc? Dlaczego? Nawet nie macie pojęcia jak trudno było mi się rozstać z tą książką. Dawno nie czytałam tak dobre napisanej historii, z ciekawie zarysowaną intrygą i postaciami, na które był pomysł.
W fabule występuje wątek mafijny. Jezuniu 🙏jak dobrze w końcu było wsiąknąć w prawdziwy klimat mafii, któremu nie była potrzebna żadna erotyczna otoczka. Obcowanie z tak dobrą literaturą to czysta przyjemność. Ode mnie 10/10.

× 3 | link |
GA
2019-07-15
4 /10
Przeczytane
NI
2019-05-11
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Piętno mafii. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl