Piwo, flaki garnuszkowe, petersburskie bliny i kawior astrachański, czyli z dziejów gastronomii łódzkiej do 1918 r.

Mirosław Jaskulski
Książka Piwo, flaki garnuszkowe, petersburskie bliny i kawior astrachański, czyli z dziejów gastronomii łódzkiej do 1918 r.
Książka Piwo, flaki garnuszkowe, petersburskie bliny i kawior astrachański, czyli z dziejów gastronomii łódzkiej do 1918 r.
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka Mirosława Jaskulskiego "Piwo, flaki garnuszkowe, petersburskie bliny i kawior astrachański, czyli z dziejów gastronomii łódzkiej do 1918 r." jest wyjątkowa, ponieważ po raz pierwszy w jednej publikacji przestawiona została szczegółowa historia gastronomii łódzkiej. Autor podzielił książkę na trzy części: "Gastronomia w okresie przedrozbiorowym", "Szynkarstwo łódzkie w pierwszej połowie XIX wieku", "Gastronomia łódzka na przełomie XIX i XX wieku". Mirosław Jaskulski w przystępny i ciekawy sposób omawia zmiany, które na przestrzeni lat zachodziły w łódzkich karczmach, np. stosunek do klienta, zawartość menu, warunki sanitarne. Przedstawione zostały także osoby związane z gastronomią. Autor przygotował ich szczegółowy spis, znajdujący się na końcu książki. Nie brakuje też ciekawostek, część z nich z pewnością zaskoczy czytelnika, jak np. śniadaniowe menu w lokalu "Rektyfikacji Warszawskiej" (ul. Piotrkowska 10) z października 1898 roku: poniedziałek - żur na kiełbasie z ziemniakami (barszcz polski), wtorek - kołduny litewskie na bulionie, środa - golonka z grochem purée, czwartek i niedziela - flaki garnuszkowe z grzankami, piątek - ryba po żydowsku i pierogi leniwe, sobota - pierożki z mięsem. Unikatowe zdjęcia, dopełniające całości, pozwolą czytelnikom przenieść się w czasie. Przeszłość została zatrzymana na czarno-białych fotografiach.
Data wydania: 2012
ISBN: 978-83-7729-165-8, 9788377291658
Wydawnictwo: Księży Młyn Dom Wydawniczy
Stron: 432

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Piwo, flaki garnuszkowe, petersburskie bliny i kawior astrachański, czyli z dziejów gastronomii łódzkiej do 1918 r.? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Piwo, flaki garnuszkowe, petersburskie bliny i kawior astrachański, czyli z dziejów gastronomii łódzkiej do 1918 r.”- Mirosław Jaskulski

Książka Życie średniowiecznej kobiety
Życie średniowiecznej kobiety Frances Gies, Joseph Gies
{}6/10
Chcesz wiedzieć, jak wyglądało życie kobiet w średniowieczu?...
Książka Koty w worku, czyli z dziejów pojęć i rzeczy
Koty w worku, czyli z dziej... Władysław Kopaliński
{}8/10
Zbiór komentarzy do wyrazu, nazwy, wyrażenia lub przysłowia ...
Książka Szaty stroje ciuszki
Szaty stroje ciuszki Sedlackova Jana
Kto pierwszy założył skarpety do sandałów? Czym różni się fo...
Książka Krótka historia pijaństwa
Krótka historia pijaństwa Mark Forsyth
Krótka historia pijaństwa śledzi romans ludzkości z alkohole...
Książka Warszawianka w kapieli
Warszawianka w kapieli Dagmara Fleming
Popularyzacja i rozwój higieny Stan sanitarny środowiska Hig...

Cytaty z książki

O nie! Książka Piwo, flaki garnuszkowe, petersburskie bliny i kawior astrachański, czyli z dziejów gastronomii łódzkiej do 1918 r.. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe