Planeta Wenus dziełem bogów- kosmitów

Martin Heinrich
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Planeta Wenus dziełem bogów- kosmitów
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Atlantyda dziełem cywilizacji pozaziemskiej. Rysunki z płaskowyżu Nazca pozostałościami kosmicznej windy. Opis jej montażu w świętej księdze Majów Popol Vuh. Vimany - starożytne statki powietrzne służące jako kosmiczne promy. Tablice astronomiczne z Niniwy świadectwem potopu sprowadzonego przez bogów-kosmitów. Zdjęcia NASA dowodem kosmicznej katastrofy… 13 500 lat temu w Układzie Słonecznym doszło do kosmicznej kolizji. Planeta X zderzyła się z Jowiszem, dając początek pasowi asteroid i planecie Wenus. Zderzenie było wynikiem świadomego działania pozaziemskiej cywilizacji, dysponującej wysoko rozwiniętą technologią. Jaki cel przyświecał kosmitom? Czy w wyniku katastrofy bogowie-astronauci przybyli na Ziemię, a potem pozostawili ślady swojej obecności na wszystkich kontynentach starożytnego świata i doprowadzili do potopu, który miał oznaczać zagładę rodzaju ludzkiego? I czy w przyszłości kosmici będą szukać nowej przestrzeni życiowej na naszej planecie? Czy bogowie powrócą?
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-241-3371-0, 9788324133710
Wydawnictwo: Amber
Stron: 208

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Planeta Wenus dziełem bogów- kosmitów aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Robwier
2021-11-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Niezwykle spektakularne podejście do zawartego w tytule tematu. Bowiem wg autora książki, kilkanaście tysięcy lat temu, mocno zaawansowana technicznie cywilizacja pozaziemskiego pochodzenia, postanowiła nieco zmodyfikować nasz Układ Słoneczny. Mocarze ci spróbowali rozpalić Jowisza, i uczynić go … drugim Słońcem ! W tym celu doprowadzili do kosmicznej kolizji. Planeta X, znajdująca się wówczas w sąsiedztwie Jowisza, została skierowana w stronę gazowego olbrzyma. Ich zderzenie miało doprowadzić do przekroczenia masy krytycznej tego ostatniego, przez co miał on zapłonąć, właśnie jako drugie słońce ! … Jednak eksperyment nie zakończył się powodzeniem. Zamiast bowiem czołowo, Planeta X trafiła Jowisza uderzeniem bocznym, jakby bilardowym. Przez co jej jądro nie zostało zniszczone w oczekiwanym wybuchu, lecz odbite w przestrzeń, stając się… dzisiejszą Wenus. Śladem po tej nieudanej próbie jest np. Wielka Czerwona Plama na Jowiszu. I oczywiście sama Wenus, obracająca się w przeciwną stronę, niż pozostałe planety Układu Słonecznego.
Niestety, początkowa trajektoria tego nowo – powstałego obiektu była bardzo niestabilna, i poważnie zagrażała bezpieczeństwu innych okolicznych planet. W tym Ziemi. Pamiątką tych mrocznych, pełnych grozy czasów są mity i legendy, praktycznie z każdego zakątka naszego globu. Starożytni przekazali potomnym, że Wenus ( grecka Pallas Atena ) wyskoczyła z głowy Jowisza ( Zeusa ), a narodzinom tym towarzyszyły bardzo gwałtowne zaburzenia na niebie i Z...

{}× 1 | link |
93
2018-12-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Planeta Wenus dziełem bogów- kosmitów. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl