Plantageneci. Waleczni królowie, twórcy Anglii

Dan Jones
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Plantageneci. Waleczni królowie, twórcy Anglii
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Plantageneci to dzieje jednej z największych królewskich dynastii. Ród ten władał Anglią przez osiem pokoleń pomiędzy 1154 a 1399 rokiem, dając Anglii najbardziej znanych i zarazem niesławnych władców tej epoki, których władza rozciągała się od szkockich nizin po szczyty Pirenejów, od Irlandii po granice świętego Cesarstwa Rzymskiego. Angielska wyspa podczas ich rządów doświadczyła okrutnej, krwawej historii, ale i znakomitych rządów, by ostatecznie władzę przejęła nowa dynastia - Tudorowie. Żywiołowa, nowatorska książka Dana Jonesa, przywraca nieco zapomnianych Plantagenetów z powrotem do życia. To urzekająca epicka historia o wciąż frapującym angielskim średniowieczu - portret dynastii tyleż urzekającej, co przeklętej. To portret dynastii królów - twórców Anglii.
ISBN: 978-83-66625-24-2, 9788366625242
Wydawnictwo: Astra - wydawnictwo
Stron: 566
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Dan Jones Dan Jones
Urodzony 27 lipca 1981 roku w Wielkiej Brytanii (Reading)
Dan Gwynne Jones - brytyjski pisarz, historyk, dziennikarz. Walijczyk. Absolwent The Royal Latin School i Pembroke College na University of Cambridge. Fot. autorstwa Dan Jones - Praca własna, CC BY-SA 3.0, @Link

Pozostałe książki:

Templariusze Wojna Dwóch Róż. Upadek Plantagenetów i triumf Tudorów Świt królestw Krzyżowcy. Epicka historia wojen o Ziemię Świętą Plantageneci. Waleczni królowie, twórcy Anglii Psy z Essex The Tale of the Tailor and the Three Dead Kings
Wszystkie książki Dan Jones

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Plantageneci. Waleczni królowie, twórcy Anglii aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

KS
@ksiazkowyregal
2021-03-06
7 /10
Przeczytane B/STW 2021

Cytaty z książki

O nie! Książka Plantageneci. Waleczni królowie, twórcy Anglii. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl