Plany na przyszłość

Serra Marius
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Plany na przyszłość
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Nasze największe marzenia mogą się stać rzeczywistością. Stephen Hawking Oparta na faktach opowieść o poświęceniu, pokonywaniu barier i sile marzeń. Poruszająca jak Piękny umysł, Nietykalni i Buntownik z wyboru. Pełna optymizmu i wiary w ludzi. Genialny umysł zamknięty w kalekim ciele, miłość, siła sióstr i rodzinne sekrety. W tle Katalonia wokresie dyktatury Franco i historia pewnego portretu Salvadora Dalego. Wybitny samouk Ferran Sunyer mimo nieuleczalnej choroby i niechęci frankistowskich naukowców zdobywa międzynarodową sławę jako ?matematyk na wózku?. Pozostałby w cieniu, gdyby nie jego dwie kuzynki,które nieustannie mu towarzyszą. Wejrzenie w zakamarki relacji pęczniejących w tym niezwykłym trójkącie fascynuje, a poziom emocji podnosi nieobecny, choć wyraźnie wyczuwalny w pobliżu ojciec. Podoba mi się podskórny wniosek, który warto powtarzać w nieskończoność ? że za sukcesem mężczyzn często stoją nieprzeciętne kobiety. Czyta się świetnie! Agnieszka Litorowicz-Siegert, ?Twój STYL? Książka nagrodzona najważniejszym katalońskim wyróżnieniem literackim Premi Sant Jordi.
Data wydania: 2015-03-12
ISBN: 978-83-7642-449-1, 9788376424491
Wydawnictwo: Pascal
Stron: 288

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Plany na przyszłość aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@BarbaraMaster
2020-10-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane Niepełnosprawość, choroba Biblioteczka pedagoga Posiadam

Polecam tę książkę. Jest to książka bardzo trudna dla mnie nie tyle pod względem tematyki co zagmatwanych losów bohaterów, ale nie zmienia to faktu, że książka jest świetna, bardzo dobrze się ją czyta.
Kolejna książka(oparta na faktach), która opowiada historie niepełnosprawnego chłopca i jego rodziny. Kolejna pozycja, która pokazuje zepchnięcie człowieka niepełnosprawnego praktycznie do rzędu roślin do niczego się nienadających. Jednak chłopiec mimo złych prognoz lekarzy staje się kimś wybitnym i dzięki uporowi swojej matki, a później także swoim zna go cały świat. Niepełnosprawność nie jest kategorią po przez, którą możemy oceniać czy ktoś jest mądrym czy głupim człowiekiem, co niestety często działo się kiedyś i nie rzadko dzieje się i dziś.
Książka ukazuje jeszcze jeden problem, który uwidacznia się częściej lub rzadziej w dzisiejszych czasach mianowicie uciekanie mężczyzn od problemów rodzinnych. Czytając tę książkę odniosłam wrażenie, że ojciec dzieci odszedł od rodziny nie tyle z powodów finansowych czy innych co z powodu lęku przed codziennym życiem i odpowiedzialnością za rodzinę w dodatku z niepełnosprawnym dzieckiem, a do tego jeszcze z powodu wstydu jaki odczuwał z powodu takich czy innych czynów jakie popełnił w swoim życiu, a do których bał się przyznać rodzinie.

{} | link |
@Blissfultobooks
2020-11-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Plany na przyszłość. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe