Platonizm matematyczny. Studium filozofii matematyki Kurta Gödla

Krzysztof Wójtowicz
Platonizm matematyczny. Studium filozofii matematyki Kurta Gödla
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Filozofia twórczości Kurta Gödla - powszechnie uważanego za najwybitniejszego logika XX w. - jest mniej znana, niż jego osiągnięcia z zakresu logiki formalnej. Niniejsza praca jest próbą prezentacji jego poglądów filozoficznych. Przedstawione są one na tle filozofii m.in. Hilberta, Carnapa, Quine'a. W pracy analizowany jest też związek między poglądami filozoficznymi Gödla, a proponowaną przez niego logiką formalną. Krótko omówiony został również dyskutowany współcześnie (a inspirowany jego filozofią) program poszukiwania nowych, aksjomatycznych teorii mnogości. Książkę kończy biografia Gödla. Praca adresowana jest do czytelników zainteresowanych filozofią matematyki. Nie wymaga ona przygotowania specjalistycznego. Nieliczne odwołania do ustaleń istotnych dla dyskusji na temat koncepcji Gödla, opatrzone są wyjaśnieniami.  
Data wydania: 2002
ISBN: 83-7332-047-4, 8373320474
Wydawnictwo: OBI
Seria: Rozprawy
Kategoria: Filozofia
Stron: 162

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Platonizm matematyczny. Studium filozofii matematyki Kurta Gödla aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Platonizm matematyczny. Studium filozofii matematyki Kurta Gödla. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl