Po co ci emocje. O przewadze płynącej z odczuwania

Leon Windscheid
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Po co ci emocje. O przewadze płynącej z odczuwania
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

Emocje dają ci przewagę ewolucyjną!

Po co ci emocje? Pytanie to może wydawać się dziwne, bo przecież to, że stale coś czujesz, jest czymś oczywistym. I mimo że uczucia w ogromnym stopniu determinują twoje życie i − jak udowadnia autor tej książki − dają ci przewagę ewolucyjną, to wciąż nie wiemy o nich za wiele. Bo czy łatwo ci odpowiedzieć na pytania o dobre strony strachu? Albo osądzić, czy istnieje miłość, która nie przeminie? Czy potrafisz wyjaśnić, dlaczego siebie oceniasz surowiej niż innych?

Odpowiedzi na te pytania zaskoczą cię, zafascynują i zmienią. Co więcej, nauczysz się radzić sobie z własnymi i cudzymi emocjami, lepiej zrozumiesz samego siebie i pojmiesz, dlaczego odczuwanie jest twoją największą siłą!
Każdy z nas inaczej żyje i odczuwa, jednak wszyscy zachowujemy się wedle wspólnych reguł, które warto poznać. Windscheid łączy zaskakujące naukowe odkrycia z poglądami utrwalonymi przez tysiąclecia. Dostarcza nowych impulsów do życzliwego i pełnego akceptacji poruszania się w skomplikowanym świecie ludzkich uczuć.
Data wydania: 2022-04-13
ISBN: 978-83-8135-172-0, 9788381351720
Wydawnictwo: Otwarte
Stron: 304
dodana przez: Catta

Autor

Leon Windscheid Leon Windscheid
Urodzony 8 grudnia 1988 roku w Niemczech (Bergisch Gladbach)
Leon Windscheid jest doktorem psychologii, przedsiębiorcą oraz autorem bestsellerowych książek. Wraz z czołowymi naukowcami z całego świata opublikował badania na temat kobiet na kierowniczych stanowiskach. Przemawia na Tedx Talks, publikuje artykuł...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Jak radzić sobie z emocjami

2.04.2022

Jest to świetna książka zarówno dla osób, które interesują się psychologią i mają kilka książek psychologicznych za sobą jak i dla tych, którzy dopiero od tej pozycji zaczynają przygodę z tym gatunkiem. Znajduje się tu odpowiedź na tytułowe pytanie, ale także wiele więcej. Autor w każdym rozdziale pod lupę bierze inną emocję i na podstawie badań n... Recenzja książki Po co ci emocje. O przewadze płynącej z odczuwania

Po co ci emocje

19.04.2022

Emocje są nieodłączną częścią ludzkiego życia. O ile lubimy być szczęśliwi i odczuwać zadowolenie z tego, co robimy i co nas spotyka, to bycie zazdrosnym lub niecierpliwym nas zwyczajnie irytuje, nie wspominając już o przeżywaniu lęku czy żałoby. W tym momencie zacytuję fragment książki "Po co ci emocje. O przewadze płynącej z odczuwania": Tymcza... Recenzja książki Po co ci emocje. O przewadze płynącej z odczuwania

@important.books@important.books

Po co mi emocje - dobre pytanie

5.04.2022

Ciekawa, wciągająca, pouczająca i jednocześnie dostarczająca rozrywki - taka jest ta książka. Czyta się szybko, a po każdym rozdziale ma się ochotę komuś opowiedzieć, o ilu nowych rzeczach się dowiedziało. Emocje są z nami każdego dnia, czasem pomagają, czasem przeszkadzają, nieraz żyjemy tak szybko, że nawet się nad nimi nie zastanawiamy. Autor p... Recenzja książki Po co ci emocje. O przewadze płynącej z odczuwania

Zrozum emocje

14.04.2022

‘Po co Ci emocje. O przewadze płynącej z odczuwania’ jest to jeden z bardziej konkretnych poradników, jakie miałam okazję trzymać w rękach. Śmiało mogę powiedzieć, że zawartość tej książki przyda się każdemu. Mamy tu do czynienia z poradnikiem, który w przystępny sposób przedstawia bardzo ważne informacje. Dr. Windscheid klarownie opowiada o emoc... Recenzja książki Po co ci emocje. O przewadze płynącej z odczuwania

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Bookmaania
2022-04-12
8 /10
Przeczytane Przeczytane w 2022 Współpraca Wydawnictwo Otwarte

"Bez względu na to, ile mamy lat, w której części świata mieszkamy i jaki wykonujemy zawód, wszyscy doświadczamy emocji z jednego prostego powodu: dają nam one przewagę ewolucyjną."

Emocje.
Towarzyszą nam od momentu urodzenia.
Składają się na nasze odczucia i charakter.

Emocje.
Po co są nam potrzebne?
Dlaczego mają taki silny wpływ na nasze zachowanie?
Odpowiedź na te i wiele innych interesujących pytań znajdziecie się w tejże lekturze. Leon Windscheid jest doktorem psychologii i jak udowadnia w swojej książce zna się na rzeczy i umie nazywać i tłumaczyć rzeczy po imieniu.
Każdy z nas jest inny, jednak pomimo tych różnic jesteśmy do siebie niebywałe podobni kiedy to towarzyszy nam uczucie gniewu, smutku, zadowolenia czy nawet głodu. Autor spisał dla nas czytelników mapę podróży po emocjach. Cóż to takiego? Mianowicie wszystko musi rozpocząć się od wytłumaczenia otaczających nas wrażeń, które odczuwamy na każdym kroku, a wywołują na nas tak różnorodne emocje.

"Intelekt może Cie zwodzić, ale emocje nigdy nie kłamią."

Nauczmy się kontrolować własne zachowanie, a nasze samopoczucie będzie w idealnej harmonii. W treści autor przedstawia dla nas dziesięć podstawowych emocji i na podstawie jego osobistych doświadczeń psychologicznych zabiera nas w podróż mającą na celu uzyskania odpowiedzi i przepracowaniu własnych potrzeb.

Jeśli poszukujecie książki do przepracowania własnego odczuwania to będzie dla Was dosk...

× 8 | link |
@mysilicielka
2022-04-05
9 /10
Przeczytane Współprace

To nie tylko pozycja dobra dla miłośników psychologii. To w zasadzie książka dla każdego, a szczególnie dla osób ciekawych świata. Mnóstwo tutaj przytoczonych badań, język jest prosty i dla każdego zrozumiały. Czułam się trochę tak, jakbym siedziała przed autorem z otwartą buzią, słuchała, potakiwała, od czasu do czasu wtrącając "aha!". Na dodatkowy plus zasługuje fakt, że nie na samym gadaniu się kończy - w tekst plecione są też porady, jak sobie z emocjami radzić, jak je ujarzmić.

| link |
@ornitorinco_czyta
2024-05-22
10 /10
Przeczytane
@angell15
2022-04-25
8 /10
Przeczytane
@important.books
@important.books
2022-04-19
8 /10
Przeczytane
@ksiazkowy_mruczek
2022-04-14
9 /10
Przeczytane
@girlinthebookspoland
2022-04-02
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Po co ci emocje. O przewadze płynącej z odczuwania. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl