Pod osłoną mroku. Wielkie wywiady bez tajemnic

Udo Ulfkotte
Pod osłoną mroku. Wielkie wywiady bez tajemnic
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Udo Ulfkotte w książce przedstawia dzieje i działalność służb specjalnych Wielkiej Brytanii, Izraela, Stanów Zjednoczonych, Francji, Rosji i Niemiec - od ich założenia do dnia dzisiejszego - jako pasmo sukcesów i klęsk, wpadek i skandali, stosowania metod legalnych i nielegalnych. Na podsawie jawnych i tajnych operacji pokazuje, jak dziś działają służby specjalne, jak sa zorganizowane, jakie mają wpływy w porównaniu z okresem zimnej wojny, jak werbują pracowników, kto je kontroluje, jak współdziałają ze sobą. Ujawnia także przykłady "brudnej roboty" służb, jak: fabrykowanie informacji, inwigilowanie, szantażowanie, wzniecanie zamieszek, a zwłaszcza tajny handel bronią. Opowiada, w jaki sposób służbny sterują polityką, gospodarką i mediami, a wreszcie, w jakim stopniu politycy i rządzący sa uwikłani w działania i "brudne triki" swoich finkcjionariuszy i agentów. Autor rzuca światło na pozostający w mroku świat służb specjalnych, które mimo ogromnych sum kierowanych na ich finkcjonowanie zwykle w sytuacjach kryzysowych zawodzą, a każdy środek służący osiągnięciu celu uważają za usprawiedliwiony.
ISBN: 978-83-05-13505-4, 9788305135054
Wydawnictwo: KSIĄŻKA I WIEDZA

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Pod osłoną mroku. Wielkie wywiady bez tajemnic? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Pod osłoną mroku. Wielkie wywiady bez tajemnic. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl