Podręcznik etykiety żeglarskiej

Jacek Czajewski
Podręcznik etykiety żeglarskiej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Etykieta i ceremoniał morski ma bardzo stare tradycje. Większość z nich wywodzi się z epoki flot żaglowych, ale wiele sięga czasów dużo wcześniejszych, o czym może świadczyć chociażby udział Neptuna w uroczystości tzw. chrztu morskiego. Kultywowaniu tych tradycji sprzyja naturalny marynarski konserwatyzm, rozumiany w jak najbardziej pozytywnym znaczeniu tego słowa. Ma on głębokie uzasadnienie, bo w ekstremalnie ciężkich warunkach żeglugi tylko wielokrotnie sprawdzone rozwiązania mają szansę się obronić. A z pojęciem konserwatyzmu łączy się poszanowanie tradycji oraz związanej z nią etykiety i ceremoniału, którym najbardziej wierni wśród ludzi morza są marynarze flot wojennych i żeglarze. Etykieta żeglarska, ta o morskim rodowodzie, przeniknęła też kręgi żeglarzy śródlądowych i chociaż wiele jej form nie ma uzasadnienia w historii żeglugi śródlądowej, jak np. zakaz gwizdania na pokładzie, to jednak są one powszechnie akceptowane i przestrzegane. ?Podręcznik etykiety żeglarskiej? autorstwa Kapitana Jacka Czajewskiego opisuje m.in. ubiór i wygląd żeglarza, wygląd jachtu, postawę załogi: podczas manewrów, na postoju i w trakcie żeglugi, żeglarskie ceremoniały, etykietę a ekologię, żeglarskie przesądy, etykietę flagową (flagi i bandery, umiejscowienie flag na jachcie, sposób i czas stawiania flag).
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-61217-10-7, 9788361217107
Wydawnictwo: wielki błękit

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Podręcznik etykiety żeglarskiej nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Podręcznik etykiety żeglarskiej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl