Poetologie postrukturalne. Szkice krytyczne

Jerzy Madejski
Poetologie postrukturalne. Szkice krytyczne
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Poszczególne szkice to nie tylko omówienia kolejnych książek, niejako przy okazji są to próby oświetlenia szerszych zagadnień. Tom jest tu zajmujący zwykle w kontekście biografii intelektualnej jego autora, ale ważne są też inne kwestie: historia gatunku (np. eseju), przemiany literaturoznawstwa, status interpretacji, związki teorii literatury z historią, z kulturoznawstwem, z filozofią.
ISBN: 978-83-7972-181-8, 9788379721818
Wydawnictwo: Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego

Autor

Jerzy Madejski Jerzy Madejski Jerzy Madejski – literaturoznawca, krytyk. Profesor w Instytucie Literatury i Nowych Mediów Uniwersytetu Szczecińskiego. Redaktor pisma „Autobiografia”. Ostatnio opublikował: Praktykowanie autobiografii. Przyczynki do literatury dokumentu osobistego...

Pozostałe książki:

Zamieszanie Konstruktywizm w badaniach literackich. Antologia Połowa mężczyzny Literatura w Szczecinie 1945-2015. Książki siedemdziesięciolecia Erazm Kuźma. Słownik biografii i idei
Wszystkie książki Jerzy Madejski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Poetologie postrukturalne. Szkice krytyczne nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Poetologie postrukturalne. Szkice krytyczne. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl