Poglądy filozoficzne Leona Petrażyckiego i ich interpretacje

Anna Biernat
Poglądy filozoficzne Leona Petrażyckiego i ich interpretacje
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Głównym celem niniejszej pracy jest przedstawienie filozoficznych poglądów Leona Petrażyckiego. Nie jest to zadanie łatwe, co wynika z wielu okoliczności: rozmyślania filozoficzne nie stanowią głównego nurtu rozważań autora, nie zajmował się w sposób pogłębiony problemami natury ontologicznej i teoriopoznawczej. Już pod koniec pierwszego okresu swej twórczości Petrażycki dostrzegał potrzebę i pracował nad zagadnieniami logiki, filozofii i metodologii. Zaprezentowane przez Petrażyckiego poglądy z zakresu teorii prawa, teorii moralności nie byłyby możliwe bez odwołania się do podstawowych rostrzygnięć filozoficznych, które Petrażycki w sposób oryginalny i nowatorski sformułował sam.W I części ninejszej książki omówione zostały poglądy Petrażyckiego dotyczące teorii nauki. Część II poświęcona jest omówieniu koncepcji teoriopoznawczej Petrażyckiego. Część III jest próbą rekonstrukcji ontologicznej Petrażyckiego. Na koniec podjęta została próba rozstrzygnięcia sporu o idealistyczno-subiektywistyczny charakter filozofii Petrażyckiego poprzez jednoznaczne zdefiniowanie psychologizmu i analizę poglądów teoretyczno-prawnych w zakresie ontologii normy prawnej.
Data wydania: 2002
ISBN: 978-83-7322-298-4, 9788373222984
Wydawnictwo: Adam Marszałek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Poglądy filozoficzne Leona Petrażyckiego i ich interpretacje nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Poglądy filozoficzne Leona Petrażyckiego i ich interpretacje. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl