Pojezierze Międzychodzko-Sierakowskie

Włodzimierz Łęcki
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Pojezierze Międzychodzko-Sierakowskie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Pojezierze Międzychodzko-Sierakowskie to region turystyczny położony w zach. części Wielkopolski. Określenia tego nie spotkamy ani w słownikach geograficznych ani w opisach historycznych. Geograficznie teren ten wchodzi w skład Pojezierza Wielkopolskiego, historycznie natomiast stanowi część ziemi wielkopolskiej. Obszar ten należy do najciekawszych fragmentów Niżu Polskiego. Urozmaicona rzeźba terenu, wzgórza morenowe i głębokie doliny strumieni, ponad sto jezior, różnorodne lasy i bory, liczne pomniki przyrody, cenne zabytki architektury - wszystko to składa się na dużą atrakcyjność krajoznawczą tej ziemi. Od lat 60. XX wieku Pojezierze jest licznie odwiedzane przez turystów i wczasowiczów. Pierwszy przewodnik, autorstwa Włodzimierza Łęckiego, dotyczący Pojezierza Międzychodzko-Sierakowskiego, powstał blisko 50 lat temu. Jak wspomina sam autor: „inne to były czasy (…) latem nad większością jezior biwakowało się bez sąsiedztwa innych namiotów, radość sprawiało nabycie kiełbasy w geesowskim sklepie, pisząc przewodnik trzeba było liczyć się z ingerencją cenzury”. Zmieniły się czasy, zmienił się i przewodnik. Kolejne siódme wydanie zostało uzupełnione o nowe informacje. Pojezierze Międzychodzko-Sierakowskie jest bodajże jedynym w Polsce przewodnikiem po Niżu, który doczekał się aż tylu edycji.
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-60746-70-7, 9788360746707
Wydawnictwo: Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Pozaniu
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Włodzimierz Łęcki Włodzimierz Łęcki
Urodzony 23 września 1937 roku w Polsce (Poznań)
Włodzimierz Łęcki (ur. 23 września 1937 w Poznaniu) – doktor nauk technicznych, wojewoda poznański, senator V kadencji, krajoznawca. Ukończył w 1961 studia na Wydziale Budownictwa Lądowego Politechniki Poznańskiej, a w 1969 Studium Trwałości Budowli ...

Pozostałe książki:

7 dni w Sierakowie : przewodnik turystyczny 202 X Wielkopolska 365 zagadek o Poznaniu Kanon krajoznawczy województwa wielkopolskiego Słownik krajoznawczy Wielkopolski
Wszystkie książki Włodzimierz Łęcki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Pojezierze Międzychodzko-Sierakowskie nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Paulka
2011-03-29
5 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Pojezierze Międzychodzko-Sierakowskie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl