Polityczny ruch ludowy w Polsce - transformacja partyjna

Tomasz Kuczur
Polityczny ruch ludowy w Polsce - transformacja partyjna
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Praca Tomasza Kuczura obejmuje ważny, przełomowy okres od 1980 do 1993 r. Autor omawia w niej dwa główne nurty ruchu ludowego, wydobywając zarazem całą mozaikę organizacji z okresu przełomu PRL i III RP, przy czym ujmuje ją w czasie, ukazując zmiany, jakie w niej zachodziły. Nie było to zadanie łatwe, zwłaszcza odtworzenie owej mozaiki organizacyjnej, ulegającej w dodatku dynamicznym zmianom. [...] Autorowi pracy udało się stworzyć obraz klarowny i jasny, co niewątpliwie kosztowało go wiele wysiłku. Są to niezwykle skomplikowane problemy, ale jednocześnie bardzo istotne dla wyjaśnienia genezy III RP oraz jej ewolucji politycznej i mimo że ruch ludowy w tym procesie oraz w ówczesnej grze politycznej nie odegrał roli najważniejszej, to jednak była to rola na tyle istotna, iż był on bardzo ważnym, poszukiwanym partnerem przez różne strony walczące w tym czasie.
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-7441-066-3, 9788374410663
Wydawnictwo: Adam Marszałek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Polityczny ruch ludowy w Polsce - transformacja partyjna nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Polityczny ruch ludowy w Polsce - transformacja partyjna. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl