Polityka wizowa, azylowa i imigracyjne. Tom II.

Ireneusz Kolowca
Polityka wizowa, azylowa i imigracyjne. Tom II.
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Niniejszy zbiór – Polityka wizowa, azylowa i imigracyjna – zawiera najważniejsze akty prawne i dokumenty z tego zakresu, wpisujące się w wieloaspektową, dynamicznie rozwijającą się dziedzinę Przestrzeni Wolności, Bezpieczeństwa i Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Pozostałe dwa zbiory dokumentów obejmują Współpracę policyjną i sądową w sprawach karnych (tom 1) oraz Współpracę sądów w sprawach cywilnych (tom 3). Publikacje te stanowią uzupełnienie podręczników poświęconych problematyce PWBiS, wchodzących w skład serii „System prawa Unii Europejskiej”, które Instytut Wydawniczy EuroPrawo zaczął publikować w 2009 r. Oprócz dokumentów formalnie przyjętych oraz obowiązujących aktów prawnych w tomach zebrano dokumenty Rady UE będące w ostatniej fazie procesu decyzyjnego, których teksty już zostały uzgodnione na jej forum. Przedstawiono ponadto wybór przepisów Traktatu o Unii Europejskiej i Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej w wersji uzgodnionej w Traktacie z Lizbony. Dzięki temu zbiór w sposób wszechstronny i możliwie najaktualniejszy pomaga wzbogacić wiedzę o dorobku Unii Europejskiej w omawianej dziedzinie. Zamiarem Instytutu Wydawniczego EuroPrawo oraz autorów serii jest przedstawienie w sposób fachowy i nowoczesny – a zarazem przystępny i przejrzysty – najważniejszych zagadnień instytucjonalnych i systemowych Unii Europejskiej. Podręczniki, a także zbiory dokumentów są dostosowane do potrzeb studentów prawa, administracji, zarządzania, politologii, europeistyki i stosunków międzynarodowych – słuchaczy przedmiotów z zakresu prawa UE. Publikacje te mają również stać się pomocą dla praktyków: prawników, urzędników, biznesmenów i polityków, pragnących pogłębić wiedzę na temat poszczególnych dziedzin prawa Unii Europejskiej.
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-7627-023-4, 9788376270234
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy EuroPrawo

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Polityka wizowa, azylowa i imigracyjne. Tom II. nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Polityka wizowa, azylowa i imigracyjne. Tom II.. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl