Północ - południe. Krytyczna analiza podziału świata na kraje wysoko i słabo rozwinięte

Marcin Wojciech Solarz
Północ - południe. Krytyczna analiza podziału świata na kraje wysoko i słabo rozwinięte
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka została podzielona na trzy części. Pierwsza poświęcona jest genezie podziału świata na kraje wysoko i słabo rozwinięte, historii jego konceptualizacji, w tym w postaci wyrażenia Północ-Południe, oraz został tam przeanalizowany problem stosunków między bogatą Północą a biednym Południem, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii ich konfliktu. W drugiej części zawarto krytykę dotychczasowych linii podziału na zamożną Północ i ubogie Południe. Wreszcie, w ostatniej, ustalono kryteria współczesnego podziału na bogatą Północ i biedne Południe, w oparciu o które przedstawiono propozycję regionalizacji świata na obszary wysoko rozwinięte i zacofane oraz omówiono wpływ globalizacji na planetarną linię podziału.
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-235-0551-8, 9788323505518
Wydawnictwo: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
Stron: 233

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Północ - południe. Krytyczna analiza podziału świata na kraje wysoko i słabo rozwinięte nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Północ - południe. Krytyczna analiza podziału świata na kraje wysoko i słabo rozwinięte. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl