Polowanie z Sępem

Eugeniusz Korin
6.7 /10
Ocena 6.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Polowanie z Sępem
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.7 /10
Ocena 6.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Są zbrodnie, na które brakuje paragrafu. On wykrył właśnie taką… Wielokrotny płatny morderca Diuna znika z sali warszawskiego sądu podczas ogłoszenia wyroku. Jest on kolejnym z kilkudziesięciu najbardziej bezwzględnych przestępców, którzy wymknęli się organom sprawiedliwości w ciągu ostatnich sześciu lat. Znikają z cel więziennych, z aresztów śledczych, z sal szpitali psychiatrycznych albo tuż przed wydaniem nakazów ich aresztowania... Komendant główny obawia się, że mordercom może pomagać któryś z policjantów wysokiej rangi. Powołuje specjalny zespół śledczy składający z dwóch oficerów poza wszelakimi podejrzeniami: nadkomisarza Wolina z BSW i zastępcy dyrektora CBŚ inspektora Bożka. Mają odpowiedzieć na pytanie, czy w policji nie ma kreta... Połączenie analitycznej intuicji byłego astrofizyka Wolina z doświadczeniem Bożka – żywej legendy wydziału zabójstw – bardzo szybko przynosi rezultaty. Ale Wolinowi nie daje spokoju pewna myśl… Podejrzenie tak absurdalne, że aby pójść jego tropem, musi zapomnieć o wszystkim, co dotąd wiedział, czuł i w co wierzył. To opowieść o walce Człowieka ze Złem. Walce, która nie ma szczęśliwego zakończenia, ale którą Człowiek mimo wszystko podejmuje, gdyż tak samo niezniszczalna jak potęga Zła, jest potęga Dobra.  
Data wydania: 2019-06-05
ISBN: 978-83-08-06871-7, 9788308068717
Wydawnictwo: Literackie
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 1000
dodana przez: kazal_ka

Autor

Eugeniusz Korin Eugeniusz Korin
Urodzony 9 października 1954 roku w Federacji Rosyjskiej (Petersburg)
Reżyser, pedagog, producent teatralny. W latach 1990-2003 dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Nowego w Poznaniu. Współzałożyciel (wraz z aktorem Michałem Żebrowskim) i dyrektor programowy Teatru 6.piętro w Warszawie.

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Polowanie z Sępem nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@daka_portal
2020-01-09
9 /10
Przeczytane

1000 stron kryminału?!?  
Byłam pewna, że albo ja, albo autor polegniemy. A jednak. Bardzo dawno nie czytałam tak wciągającej fabuły. Na pewno ułatwieniem był fakt, że akurat miałam dużo wolnego czasu, ale uwierzcie – ta lektura nie męczy. I jak wciąga! Tyle różnych wątków, pisanie z perspektywy różnych bohaterów – i wszystko się klei. To dopiero sztuka! Na końcu doczytałam jak długo ta książka powstawała. To widać i czuć. W sensie pozytywnym. Nic nie jest odpuszczone. 
Nawet zakończenie, które w pierwszej chwili, no nie powiem – trochę mnie rozczarowało – jednak po przemyśleniu uznaję: pasuje do całości. Choć nie jestem jego fanką. Takie zakończenie to trochę wyższy stopień wtajemniczenia. Literackiego. I życiowego. 
Chciałabym, żeby pan Eugeniusz Korin jeszcze coś napisał 😊

× 1 | link |
@oliwa
2021-04-27
4 /10
Przeczytane Kryminały Niedokończone Polska
@Vernau
2020-02-22
7 /10
Przeczytane Kryminał

Cytaty z książki

O nie! Książka Polowanie z Sępem. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl