Polscy męczennicy II wojny światowej

Joanna Wieliczka-Szarkowa
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Polscy męczennicy II wojny światowej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Męczennicy czasów wojennych – dlaczego ponieśli śmierć? W imię czego? Co pomogło im znosić brutalne przesłuchania, szykany, zadawany bez winy i powodu ból? Czym się kierowali, ofiarowując swoje życie za życie innych?

Zaprezentowano w tej książce zarówno osoby powszechnie znane, jak i te, o których bohaterstwie wiedziała zaledwie garstka osób. Osoby kanonizowane i takie, które uważano za święte już za życia. Mężczyźni i kobiety. Osoby świeckie i konsekrowane. Dzieci, młodzież i osoby starsze. A tym, co ich łączy, jest żywa wiara w Boga i odwaga bycia człowiekiem niezależnie od okoliczności.

Wśród omówionych postaci są m.in. św. Maksymilian Kolbe, bł. bp Michał Kozal, bł. ks. Wincenty Frelichowski, bł. abp Antoni Julian Nowowiejski, Poznańska Piątka, bł. Natalia Tułasiewicz, nazaretanki z Nowogródka, Kapłani wołyńscy, rodzina Ulmów z Markowej, redemptoryści z Woli i inni.

Data wydania: 2019
ISBN: 978-83-7864-694-5, 9788378646945
Wydawnictwo: AA
Seria: Biblioteka Orła Białego
Stron: 144
dodana przez: piotr_osowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Polscy męczennicy II wojny światowej aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@piotr_osowski
2022-01-30
7 /10
Przeczytane 01. Biografie i pamiętniki Religia 03. II Wojna Światowa

Można powiedzieć, że w telegraficznym skrócie autorka przedstawiła sylwetki wybranych męczenników, którzy ponieśli śmierć w latach II wojny światowej. Poza postaciami znanymi, jak Maksymilian Maria Kolbe oraz rodzina Ulmów, przywołanych zostało wiele osób, o których wcześniej nie wiedziałem.

× 5 | link |

Cytaty z książki

Kościół w Polsce w czasie narodowych prześladowań był jedynym przyczółkiem wolności, wlewał w serca nadzieję, dodawał odwagi, pielęgnował polską tożsamość i narodowe tradycje. Zawsze cierpiał z narodem.
Dodaj cytat