Pomoc społeczna jako administracja świadcząca

Iwona Sierpowska
Pomoc społeczna jako administracja świadcząca
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W publikacji zaprezentowano współczesny model administracji świadczącej i zasady jego funkcjonowania na przykładzie pomocy społecznej. Autorka przedstawia sposób tworzenia jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, kształtowanie relacji prawnych ze świadczeniobiorcami opieki instytucjonalnej, możliwości ustalania opłat za pobyt w placówkach oraz prawa i obowiązki ich mieszkańców.
Książka zawiera omówienie zagadnień dotyczących m.in.: podmiotów działających w pomocy społecznej, w tym zakładów administracyjnych, prywatyzacji w pomocy społecznej oraz możliwości współpracy podmiotów niepublicznych z organami samorządu terytorialnego, pozycji świadczeniobiorców pomocy społecznej. Adresaci:
Publikacja przeznaczona jest dla pracowników socjalnych, sędziów, pracowników administracji samorządowej. Zainteresuje także pracowników naukowo-dydaktycznych zajmujących się administracja świadcząca i prawem socjalnym.
"Problematyka administracji świadczącej w literaturze z zakresu prawa administracyjnego jest sporadycznie poruszana w opracowaniach o charakterze monograficznym. (...) Zatem pojawienie się nowej publikacji z tego zakresu należy uznać za okoliczność pozytywna, zasługująca na aprobate. Dodatkowa wartością recenzowanej monografii jest to, ze porusza problematykę administracji świadczącej z perspektywy pomocy społecznej, a zatem tej sfery życia publicznego, która w sposób bezpośredni związana jest z tego typu administracja".
dr hab. Stanislaw Nitecki
Data wydania: 2012-10-23
ISBN: 978-83-264-5256-7, 9788326452567
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Pomoc społeczna jako administracja świadcząca? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Pomoc społeczna jako administracja świadcząca. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl