Pomoc społeczna wobec rodzin. Interdyscyplinarne rozważania o publicznej trosce o dziecko i rodzinę

Dobroniega Trawkowska
Książka Pomoc społeczna wobec rodzin. Interdyscyplinarne rozważania o publicznej trosce o dziecko i rodzinę
Książka Pomoc społeczna wobec rodzin. Interdyscyplinarne rozważania o publicznej trosce o dziecko i rodzinę
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Treść książki została ujęta w trzy części. Pierwsza zatytułowana "Źródła i przejawy dysfunkcjonalności rodziny" obejmuje 5 tekstów, których autorami są: Anna Kotlarska-Michalska, Krystyna Faliszek, Zofia Kawczyńska-Butrym, Maria John-Borys oraz zespół: Marek S. Szczepański, Weronika Ślęzak-Tazbir i Beata Pawlica. Także w przypadku kolejnej części autorami są wybitni znawcy problematyki z zakresu pracy socjalnej: Mariola Racław, Marek Rymsza, Ryszard Szarfenberg, Marek Andrzejewski. Interdyscyplinarny charakter zaprezentowanych tam opracowań dobrze oddaje tytuł: "Opieka zastępcza - pomoc społeczna - polityka społeczna". Ostatnią - trzecią część pt. "Teoria i metodologia badań społecznych w służbie praktyki" wypełniają teksty autorstwa Ewy Wysockiej, Andrzeja Niesporka, Magdaleny Arczewskiej, Izabeli Krasiejko, Dobroniegi Trawkowskiej. Taka kompozycja pracy sprawia, że Czytelnik - jak to podkreśla dr hab. Lucjan Miś w recenzji wydawniczej - "uzyskuje wiedzę na temat przyczyn, przejawów i sposobów radzenia sobie z problemem, zarówno na poziomie ustawowym, politycznym, jak i środowiskowym - lokalnym". Z kolei prof. dr hab. Barbara Szatur-Jaworska akcentuje, że "recenzowana książka pokazuje różne aspekty publicznej troski o rodzinę. Autorzy prowadzą analizy teoretyczne, metodologiczne i przedstawiają wyniki diagnoz. Są to opracowania o dużych walorach merytorycznych, a niektóre odznaczają się oryginalnością perspektywy badawczej i niebanalnymi wnioskami. (.) Nie ulega wątpliwości, że przygotowana książka w pełni zasługuje na opublikowanie. Dzięki swej wielodyscyplinarności znaleźć powinna liczne grono czytelników zarówno w środowiskach akademickich, jak i wśród praktyków pracy socjalnej i społeczno-wychowawczej".  
Data wydania: 2011
ISBN: 978-83-89163-87-5, 9788389163875
Wydawnictwo: AKAPIT PRESS
Seria: Problemy Pracy Socjalnej
Stron: 313
dodana przez: Mirko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Pomoc społeczna wobec rodzin. Interdyscyplinarne rozważania o publicznej trosce o dziecko i rodzinę nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Pomoc społeczna wobec rodzin. Interdyscyplinarne rozważania o publicznej trosce o dziecko i rodzinę. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}