Porównawcza historia ustrojów państwowych

Stanisław Grodziski
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Porównawcza historia ustrojów państwowych
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Wykład porównawczej historii ustrojów państwowych, prowadzony na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, ma na celu przekazanie słuchaczom informacji o dziejach organizacji państw i rozwoju ich podstawowych instytucji, aby ułatwić im orientację we współczesnych ustrojach państwowych. Od prowadzonych dawniej wykładów powszechnej historii ustrojów różni się przede wszystkim tym, iż zawiera też podstawowe informacje o historii ustroju Polski, mieszcząc je w tym miejscu ogólnoeuropejskiego procesu dziejowego, jaki się Polsce niewątpliwie należy. Idzie bowiem o to, aby na porównawczym tle przedstawić ową rolę pomostu, jaki stanowiła Polska pomiędzy łacińskim zachodem a bizantyńskim wschodem Europy, ułatwiając przepływ idei oraz instytucji, i to w obydwu kierunkach. Jako dyscyplina humanistyczna służy porównawcza historia ustrojów państwowych także dziejom kultury, pojmowanej szeroko, jako utrwalony i stale wzbogacany dorobek ludzkości, także w dziedzinie form współżycia społecznego i narodowego. Czytelnik znajdzie więc w tym wykładzie odwołania do tradycji humanistycznej, także tej, która wyrażona została poza normami prawnymi w literaturze i sztuce.
Data wydania: 1998
ISBN: 978-83-7052-840-9, 9788370528409
Wydawnictwo: Universitas

Autor

Stanisław Grodziski Stanisław Grodziski
Urodzony 2 stycznia 1929 roku
Stanisław Grodziski (ur. w Prusach, zm. w Krakowie) – polski historyk prawa, profesor nauk prawnych, autor kilkuset prac badawczych oraz wydawnictw źródłowych, kierownik Katedry Historii Prawa Polskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego (1970–1978), dzie...

Pozostałe książki:

Franciszek Józef I Sejm Krajowy Galicyjski 1861-1914. Tomy 1-2 Europa i świat w epoce napoleońskiej Porównawcza historia ustrojów państwowych Rzeczpospolita Krakowska, jej lata i ludzie
Wszystkie książki Stanisław Grodziski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Porównawcza historia ustrojów państwowych nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@eR_
2019-12-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Porównawcza historia ustrojów państwowych. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl