Postępowanie odwoławcze od decyzji urzędów skarbowych. Skargi, zażalenia, odwołania

Danuta Drabik
Postępowanie odwoławcze od decyzji urzędów skarbowych. Skargi, zażalenia, odwołania
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka powstała z myślą o podatnikach (zarówno zwykłych podatnikach, jak i o osobach zajmujących się zawodowo doradztwem podatkowym), którzy w niespójnym i niejasnym systemie przepisów podlegających ciągłym zmianom niejednokrotnie czują się zagubieni. Książka składa się z trzech części. W pierwszej części przedstawiono regulacje dotyczące podstawowych zasad postępowania oraz czynności w zakresie postępowania podatkowego i sądowoadministracyjnego. W drugiej części zamieszczono wzory pism (wniosków i odwołań) odwzorowujących przebieg postępowania podatkowego przed I i II instancją, nawiązujących do częstych sytuacji praktycznych. Część trzecia zawiera teksty przepisów dotyczących omawianych kwestii według stanu prawnego na dzień 30 czerwca 2006 roku. W pracy omówiono także zagadnienia teoretyczne odnoszące się do szeroko rozumianego postępowania podatkowego unormowanego w Ordynacji podatkowej. Ponadto przedstawiono kierunki Unii orzeczniczej Naczelnego Sądu Administracyjnego, a także poglądy doktryny prawa podatkowego odnoszące się do prezentowanej problematyki. Publikacja stanowi czytelny przewodnik po gąszczu procesu skomplikowanej regulacji prawnopodatkowej, a także będzie stanowić praktyczną pomoc dla podatników, studentów prawa oraz wszystkich zainteresowanych zagadnieniami polskiego prawa podatkowego Niniejsza pozycja jest niezbędna w biblioteczce każdej osoby biorącej udział w postępowaniu przed organami podatkowymi i sądowoadministracyjnymi, bowiem pozycja organów podatkowych jest silna, ale nie oznacza wcale, że podatnicy są bezradni, zwłaszcza mając świadomość własnych praw i umiejętnie z nich korzystając.
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-89604-72-9, 9788389604729
Wydawnictwo: Drągowski A.D.

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Postępowanie odwoławcze od decyzji urzędów skarbowych. Skargi, zażalenia, odwołania? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Postępowanie odwoławcze od decyzji urzędów skarbowych. Skargi, zażalenia, odwołania. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe