Powrót Młodego Księcia

Alejandro Guillermo Roemmers
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Powrót Młodego Księcia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Samotny kierowca, przemierzający bezkresną Patagonię, dostrzega dziwacznie ubranego, leżącego przy drodze nastolatka. Nic dziwnego, że chłopak jest wyczerpany - przybył właśnie z odległej planety, by odnaleźć utraconego przed laty przyjaciela. Kierowca zabiera go ze sobą, nie spodziewając się, że wspólna, trzydniowa podróż odmieni jego życie.
Młody Książę to zagubiony obieżyświat, który już kiedyś odwiedził planetę Ziemię. Teraz wrócił i, choć czasy się zmieniły, on nadal potrafi poruszyć ludzkie serca. Zadając pozornie banalne pytania, zmusza swojego towarzysza do zastanowienia się nad sprawami najprostszymi, a zarazem najważniejszymi. A spotkanie z nim jest szansą nie tylko na zmierzenie się z problemami, ale przede wszystkim na ujrzenie w innym świetle prawd, w które wierzyło się do tej pory.
W książce, która powstała w ciągu dziewięciu dni spędzonych w odosobnieniu, autor, jak sam przyznaje, zawarł mądrość i doświadczenie, które zbierał przez całe swoje życie.
Dla czytelników w każdym wieku.
Data wydania: 2011-11-01
ISBN: 978-83-7747-521-8, 9788377475218
Wydawnictwo: W.A.B.
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 128
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Alejandro Guillermo Roemmers Alejandro Guillermo Roemmers
Urodzony 11 lutego 1958 roku w Argentynie (Buenos Aires)
Alejandro Guillermo Roemmers nie miał jeszcze dwudziestu lat, gdy zadebiutował tomem poetyckim Soňadores, soňad, zawierającym wiersze pisane od czternastego roku życia. Później wydał kolejne zbiory, za które był nominowany do wielu nagród i wyróżnie...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Powrót Młodego Księcia

23.08.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Młody (bo już nie Mały) Książę wraca na Ziemię, by odnaleźć starego przyjaciela (Pilota). Tym razem na swojej drodze spotyka kierowcę, z którym wyrusza w podróż. Podróż pełną głębokiej chęci zrozumienia tago, jak funkcjonują ludzie i jak wygląda życie na Ziemi. 🍃 Z jednej strony książka jest przyjemną lekturą, którą łapie się w dłonie i wypuszcza,... {} Recenzja książki Powrót Młodego Księcia

@mewaczyta@mewaczyta {}× 1

,,Powrót Młodego Księcia''

31.03.2013

Miałam wielki dylemat stojąc z tą książką w ręku- wziąć czy nie? Po bardzo ciekawej, pouczającej i zachwycającej lekturze ,, Małego Księcia'' Antoine’a Saint-Exupéry’ego miałam chęć na książkę w takich klimatach. I to był błąd. Gdyż ta książka do bólu przypomina swoją poprzedniczkę. W pewnych momentach nawet zastanawiałam się czy czasem autor nie ... {} Recenzja książki Powrót Młodego Księcia

Moja opinia o książce

Opinie

@verity
2020-06-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Uwielbiam "Małego Księcia" autorstwa Antoine de Saint-Exupéry, czytałam ją niezliczoną ilość razy, od nowa odkrywając w niej coś wartościowego. Nie miałam jednak pojęcia o istnieniu Młodego Księcia toteż bardzo chętnie się z nim zapoznałam.

A.G. Rommers napisał "Powrót Młodego Księcia", który można nazwać kontynuacją przygód Małego Księcia. Książę jest już nastolatkiem, który postanowił powrócić na naszą planetę, by odnaleźć swojego dawnego przyjaciela pilota. Na autostradzie spotyka samotnego kierowcę, z którym przez następne trzy dni podróżuje, próbując znaleźć odpowiedzi na dręczące go pytania. Bowiem Młody Książę najbardziej boi się dorosnąć i stać poważnym człowiekiem, zaś kierowca próbuje udzielić mu życiowych rad. Okazuje się, że to on wynosi największą lekcję z tej podróży, a nie sam Młody.

Książka jest utrzymana w podobnym tonie co pierwowzór, czyta się ją naprawdę dobrze, ale... no właśnie, ALE. Mam jakieś mieszane uczucia, nie potrafię nie porównywać jej do "Małego Księcia". Zabrakło mi tu tej dziecięcej magii. W moim odczuciu historia ta była bardzo smutna, a wątek z psem rozrywał mi serce. Z wieloma prawdami życiowymi ciężko byłoby mi się też zgodzić, i sama już nie wiem. Jakoś nie mogę się pozbyć lekkiego rozczarowania. Mimo wszystko, zaznaczyłam sporo cytatów i sentencji, które do mnie przemówiło. Myślę, że gdybym nie czytała wcześniej znanego już wszystkim klasyka, byłabym równie oczarowana.

{}× 4 | link |
@Nina
2019-11-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane E-book 2016

Dla fanów Małego Księcia lektura obowiązkowa. Mały Książę trochę dorósł i powrócił na naszą planetę. Czy na długo? Czy na zawsze?
Książeczka pełna mądrych przemyśleń, może pomóc w znalezieniu tego, o czym w gonitwie dnia codziennego dawno zapomnieliśmy. Przypomni o tym, co w życiu ważne.
Ja wiem, że nie każdy lubi tego typu lektury ale dla mnie Mały Książę był i jest specjalny, a ta kontynuacja spełniła moje oczekiwania.

{}× 3 | link |
@annam
2012-04-03
Przeczytane

" Mały Książę " to klasyka, nie jest łatwo zmierzyć się z ikoną, jaką jest Antoine de Saint-Exupery. " Mały Książę odnaleziony " zawiódł, ale autor tej książki stanął na wysokości zadania. Książka naprawdę jest dopełnieniem " Małego Księcia ". Utrzymana jest w takim samym klimacie, jest jakby kontynuacją pierwszej. Warto przeczytać :-)

{}× 1 | link |
@e_milka
2011-11-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Przeczytałam i zaliczam do ulubionych :) Dopełnia to, czego w Małym Księciu brak ;) Polecam :)

{} | link |
@nemo
2021-09-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@mewaczyta
2020-08-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Powrót Młodego Księcia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe