Powstanie film narodowy

Jacek Świdziński
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Powstanie film narodowy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Państwowe dotacje i crowdfundingowe zbiórki pompują strumienie złotówek. W luksusowych limuzynach i w błocie po kolana roją się na planie statyści, kaskaderzy, producenci oraz najlepsi dostępni fachowcy (również ci sprowadzeni z zagranicy), a wszystkie sznurki spoczywają w rękach jednego człowieka. W swoim najnowszym komiksie Jacek Świdziński odsłania kulisy pracy nad superprodukcją o historycznych wydarzeniach, ciągle mających wpływ na kształt współczesnej Polski. Pokazuje do jakich wyrzeczeń i poświęceń jest zdolna ekipa filmowa, by powstało dzieło, które przemówi do serc widzów na całym świecie i „zrobi z nas bohaterów, którymi jesteśmy”.
Data wydania: 2017-10-01
ISBN: 978-83-64858-79-6, 9788364858796
Wydawnictwo: KULTURA GNIEWU
Kategoria: Komiks

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Powstanie film narodowy nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@tsantsara
2019-11-27
8 /10
Przeczytane Humor Literatura polska (współczesna) Komiks

Świetna satyra, zwłaszcza na zarządzanie kulturą (Sztuka to zbyt poważna sprawa, żeby się nią zajmowali artyści - por. też [T.pl] we Wrocławiu), ale również na dyżurne narodowe cierpiętnictwo, z którego przed laty śmiał się w podobny sposób już Mrożek. Autor w warstwie treściowej sięga do klasyków (niekomiksowego) gatunku, m.in. do "Misia" Barei (wielki film narodowy ma taką samą funkcję, jak wielki miś ze słomy: "odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa" i "jest na miarę naszych możliwości"), natomiast w oszczędnej kresce, zwłaszcza przy modelowaniu kosynierów, przypomina znów Mrożka - tym razem jego rysunki. Autor sam jest absolwentem filmoznawstwa, więc w postaci gońca-filmoznawcy obsadził samego siebie. Jak opowiada w wywiadzie w Trójce - w większość postaci sam się też wczuwał, żeby nikogo nie obrazić - korzystał z doświadczeń własnych i przyjaciół.

| link |
@polokokta
2019-11-18
7 /10
Komiks

Cytaty z książki

O nie! Książka Powstanie film narodowy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl