Pozerka. Moje życie w dwudziestu trzech pozycjach jogi

Claire Dederer
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Pozerka. Moje życie w dwudziestu trzech pozycjach jogi
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Długo wyczekiwany, zabawny, mądry, zdroworozsądkowy, prawdziwy, wreszcie inspirujący pamiętnik joginki. Krótko: cudowna książka!
Elizabeth Gilbert, autorka „Jedz, módl się i kochaj”
O dobroczynnościach jogi wie tu każdy. Lekarz, kasjer w supermarkecie a nawet bezdomny, sprzedający na ulicy gazety. Tylko trzydziestoletnia Claire, żona Bruce'a, matka rocznego bobasa podchodzi do sprawy z dystansem. Jednak gdy zaczynają się jej trząść ręce, a silny ból pleców zmusza do odstawienia od piersi żarłocznej Lucy, wybiera się do księgarni, gdzie kupuje kasetę z jogą dla początkujących. Wieczorem zamyka się w pokoju, włącza telewizor i... szybko orientuje się, że bez pomocy nauczyciela nic z tego nie będzie. Jej ciało nijak nie chce przybrać prezentowanej na ekranie pozycji. Gdy trafi wreszcie na zajęcia jogi niedaleko domu, jej życie powoli, acz zdecydowanie zacznie się zmieniać. Niestety okaże się również, że wyłamanie się z obowiązujących w Seattle reguł bycia doskonałą matką i żoną - jest trudniejsze niż się wydawało!
Dederer pisze lekko i z humorem. Bez ślepego zachwytu kulturą Wschodu. Z dystansem i przymrużeniem oka snuje refleksję na temat związków, rodziny i idei zdrowego stylu życia.
Poprzez sutry i savasany, od psa głową w dół po pozycje lotosu, Dederer opisuje ciekawostki związane z jogą, które - przedstawione żartobliwie i bez zadęcia - czynią tę prozę realistyczną i refleksyjną zarazem.
„Kirkus Reviews"
Dederer w zabawny sposób opisuje całą kulturę związaną z jogą i pokazuje z rozbrajającą szczerością, jak bardzo skomplikowane potrafi być małżeństwo i życie rodzinne.
„The Paris Review"
Z humorem i nutką ironii autorka opowiada, jak wyglądało macierzyństwo w północnym Seattle pod koniec lat 90.
„Publisher's Weekly"
Data wydania: 2012-02-22
ISBN: 978-83-7747-351-1, 9788377473511
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: W.A.B.

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Największe przygody rozpoczynają się od słów: "Warto przynajmniej spróbować" i trwają...

13.07.2012
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Jakie słowa, myśli, obrazy pojawiają się w twojej głowie, gdy słyszysz o jodze? Jeśli wyobrażasz sobie człowieka siedzącego lub leżącego w przedziwnej pozycji, być może masz ogólne pojęcie o tym, czym jest, ale z pewnością wiesz również, że wieloletniej praktyki nie sposób zamknąć w pudełku z niewielką etykietką. O tym, co przyciąga miliony ludzi n... {} Recenzja książki Pozerka. Moje życie w dwudziestu trzech pozycjach jogi

@giffin@giffin {}

Moja opinia o książce

Opinie

@silverraven
2013-10-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane Z życia innych.. (Autobiografie/Biografie/Wywiady) Dziecko / Macierzyństwo
@conniec
2013-09-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@giffin
2012-07-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Pozerka. Moje życie w dwudziestu trzech pozycjach jogi. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl