Pracownia artysty w polskiej sztuce i kulturze drugiej połowy XIX i początku XX wieku

Agnieszka Bagińska
Pracownia artysty w polskiej sztuce i kulturze drugiej połowy XIX i początku XX wieku
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka jest poświęcona pracowni artysty, jednej z fascynujących przestrzeni kultury drugiej połowy XIX i początku XX wieku, która łączyła w sobie zjawiska z zakresu sztuki i życia artystycznego. Analizowane są w niej liczne atelier polskich malarzy i rzeźbiarzy oraz sposoby przedstawiania przestrzeni tworzenia w polskiej sztuce. Poza najbardziej znanymi twórcami jak Józef Brandt, Jan Matejko czy Jacek Malczewski, pojawiają się ci mniej oczywiści i zapomniani. Czerpiąc z obszarów malarstwa, fotografii, publicystyki i literatury pięknej, autorka pokazuje złożoność funkcji i znaczeń pracowni, zarówno wobec samych twórców, jak i publiczności artystycznej.
Data wydania: 2015
ISBN: 978-83-7543-378-4, 9788375433784
Wydawnictwo: NERITON
Stron: 246

Autor

Agnieszka Bagińska Pracuje w Muzeum Narodowym w Warszawie (Zbiory Sztuki Polskiej do 1914 r.). Absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2010 roku doktorantka Wydziału Historycznego UW. Pod opieką prof. Andrzeja Pieńkosa przygotowuje rozprawę doktor...

Pozostałe książki:

Bilińska. Malarstwo/Painting Dla sztuki/For Art. Anna Bilińska 1854-1893. Przewodnik po wystawie Pracownia artysty w polskiej sztuce i kulturze drugiej połowy XIX i początku XX wieku U Olgi Boznańskiej. Oblicza pracowni artystki
Wszystkie książki Agnieszka Bagińska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Pracownia artysty w polskiej sztuce i kulturze drugiej połowy XIX i początku XX wieku nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Pracownia artysty w polskiej sztuce i kulturze drugiej połowy XIX i początku XX wieku. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat