Problemy polskiego i europejskiego prawa prywatnego. Księga pamiątkowa Profesora Mariana Kępińskiego

Maciej Mataczyński, Katarzyna Klafkowska-Waśniowska, Rafał Sikorski
Problemy polskiego i europejskiego prawa prywatnego. Księga pamiątkowa Profesora Mariana Kępińskiego
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Problemy polskiego i europejskiego prawa prywatnego. Księga pamiątkowa Profesora Mariana Kępińskiego
SYLWETKA PROFESORA MARIANA KĘPIŃSKIEGO (fragment)
W październiku 2013 r. minie 50 lat, od kiedy Profesor Marian Kępiński został zatrudniony na Wydziale Prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Niniejsza Księga Pamiątkowa ma być dla Profesora Mariana Kępińskiego nie tylko podziękowaniem za wiele lat owocnej pracy, ale przede wszystkim hołdem złożonym przez Jego wychowanków. To dzięki ich inicjatywie i staraniom niniejsza Księga mogła powstać.
Profesor Marian Kępiński jest powszechnie znany w kręgach akademickich. Przez 50 lat swojej pracy prawie każdy student kończący Wydział Prawa UAM zetknął się z Nim. Przez wielu studentów jest uważany za osobę surową, ale sprawiedliwą. Cieszy się szacunkiem wśród współpracowników, uczniów i studentów. Dzięki Jego zaangażowaniu i pomocy wielu studentów zdecydowało się kontynuować naukę i dziś są doktorami habilitowanymi, doktorami i doktorantami. To oni wystawiają świadectwo Profesorowi Kępińskiemu i są żywym przykładem Jego 50-letniej, owocnej pracy naukowej.
Jako synowi Profesora Kępińskiego trudno mi obiektywnie podejść do Jego osoby. Dla mnie i dla moich braci jest przede wszystkim ojcem, a nie profesorem. Jednakże postaram się naświetlić Jego sylwetkę w sposób jak najbardziej bezstronny.
Marian Wiesław Kępiński urodził się 29 maja 1940 r. w Beskidzie Wyspowym, w niedużej miejscowości Dobra, położonej pomiędzy Limanową a Mszaną Dolną. Jest synem Wiesława Kępińskiego i Stanisławy Kępińskiej z d. Węgrzynowicz. W Dobrej wraz z rodzicami mieszkał przez cały okres wojny. Po wojnie rodzina przeniosła się do Gdańska, gdzie Jego ojciec objął stanowisko sędziego - najpierw Sądu Wojewódzkiego w Gdańsku, Izba Cywilna, a następnie pełnił obowiązki wiceprezesa Odwoławczej Izby Morskiej przy Sądzie Okręgowym w Gdyni. Z kolei matka - Stanisława pracowała jako nauczycielka chemii.
Marian Kępiński w Gdańsku ukończył szkołę podstawową i liceum ogólnokształcące. W 1958 r. wyjechał na studia prawnicze do Poznania i - jak się później okazało - porzucił Gdańsk na stałe.
Informacje o autorach (redaktorach)
Dr Katarzyna Klafkowska-Waśniowska - jest adiunktem w Katedrze Prawa Europejskiego na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu. Ukończyła studia prawnicze w Poznaniu. Przygotowując niniejszą książkę, w 2003 r. przebywała na stypendium badawczym w instytucie T.M.C. Assera w Hadze, odbyła również staż naukowy w Instytucie Prawa Własności Intelektualnej w Krakowie. Jest autorką publikacji zarówno z zakresu prawa autorskiego, jak i prawa europejskiego.
Dr Maciej Mataczyński - adiunkt w Katedrze Prawa Europejskiego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończył studia podyplomowe w T.M.C. Asser Instituut w Hadze. W latach 2001-2002 jako stypendysta Fulbrighta studiował w Harvard Law School. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji z zakresu prawa europejskiego, prawa prywatnego międzynarodowego i prawa spółek. Jego praca doktorska pt. Przepisy wymuszające swoje zastosowanie w prawie prywatnym międzynarodowym została wyróżniona w konkursie "Państwa i Prawa". Od 2004 r. jest wpisany na listę radców prawnych. Zasiada w radach nadzorczych spółek publicznych.
Data wydania: 2012-10-29
ISBN: 978-83-264-5294-9, 9788326452949
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Problemy polskiego i europejskiego prawa prywatnego. Księga pamiątkowa Profesora Mariana Kępińskiego nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Problemy polskiego i europejskiego prawa prywatnego. Księga pamiątkowa Profesora Mariana Kępińskiego”- Maciej Mataczyński

Konkurencja a własność intelektualna. Tom II
Konkurencja a własność inte... Jakub Kępiński, Katarzyna Klafkowska-Waśniowska, Rafał Sikorski, Marian Kępiński
Konkurencja a własność intelektualna to zbiór artykułów pośw...
Granice prawa autorskiego
Granice prawa autorskiego Dorota Sokołowska, Krzysztof Siewicz, Olgierd Pankiewicz, Bartosz Kleban ...
Seria „Zarys Prawa Własności Intelektualnej” to zbiór, w któ...
Prawa pokrewne. Tom III
Prawa pokrewne. Tom III Jakub Kępiński, Katarzyna Klafkowska-Waśniowska, Rafał Sikorski, Marian Kępiński
W tomie trzecim serii Zarys Prawa Własności Intelektualnej, ...
Konkurencja a własność intelektualna tom 2
Konkurencja a własność inte... Jakub Kępiński, Katarzyna Klafkowska-Waśniowska, Rafał Sikorski
Konkurencja a własność intelektualna to zbiór artykułów pośw...
Prawa do nadań programów radiowych i telewizyjnych w prawie autorskim
Prawa do nadań programów ra... Katarzyna Klafkowska-Waśniowska
Książka stanowi pierwsze w polskiej literaturze monograficzn...

Cytaty z książki

O nie! Książka Problemy polskiego i europejskiego prawa prywatnego. Księga pamiątkowa Profesora Mariana Kępińskiego. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe