Procesy metalurgiczne i odlewnicze stopów żelaza

Mariusz Holtzer
Procesy metalurgiczne i odlewnicze stopów żelaza
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka stanowi pierwsze w kraju tak szerokie kompendium wiedzy przedstawiające zagadnienia z zakresu procesów odlewniczych i stalowniczych. Obejmuje zarówno stopy żelaza stosowane w metalurgii (surówka, stal), jak i stopy żelaza wykorzystywane w odlewnictwie (żeliwo, staliwo). Zawiera opis podstawowych reguł, praw i zasad z zakresu kinetyki, termodynamiki oraz zjawisk powierzchniowych i roztworów, a także dokładny opis nowych technologii, dla których konieczne było opracowanie podstaw teoretycznych w celu wyjaśnienia zachodzących tam zjawisk. Zostały omówione: ˇpodstawowe funkcje termodynamiczne ˇroztwory i ich właściwości ˇżużle metalurgiczne ˇkinetyka procesów metalurgicznych ˇrozpuszczalność gazów w żelazie i jego stopach ˇprocesy próżniowe i zjawiska na powierzchni międzyfazowej ˇkorozja gazowa metali i stopów ˇrozkład termiczny ciał stałych ˇprocesy fizykochemiczne zachodzące podczas wytapiania i podczas obróbki pozapiecowej stopów żelaza Cennym uzupełnieniem poruszanych zagadnień jest rozdział dotyczący wykorzystania programów komputerowych do obliczeń termodynamicznych w procesach metalurgicznych. Podręcznik jest przeznaczony dla studentów takich kierunków, jak metalurgia, inżynieria materiałowa, budowa maszyn, dla absolwentów tych kierunków i pokrewnych zatrudnionych w przemyśle oraz dla słuchaczy studiów podyplomowych. Zainteresuje także pracowników naukowych wyższych uczelni i instytutów badawczych zajmujących się tą problematyką.
Data wydania: 2020-08-25
ISBN: 978-83-01-17362-3, 9788301173623
Wydawnictwo: Naukowe PWN
Stron: 550

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Procesy metalurgiczne i odlewnicze stopów żelaza? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Procesy metalurgiczne i odlewnicze stopów żelaza. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl