Profesjonalna praca socjalna. Nowy paradygmat czy niedokończone zadanie?

Krzysztof Piątek, Katarzyna Szymańska-Zybertowicz
Książka Profesjonalna praca socjalna. Nowy paradygmat czy niedokończone zadanie?
Książka Profesjonalna praca socjalna. Nowy paradygmat czy niedokończone zadanie?
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Profesjonalna praca socjalna. Nowy paradygmat czy niedokończone zadanie?" to kolejna książka wydana w prestiżowej serii "Problemy pracy socjalnej". Jak wskazuje w recenzji wydawniczej Krzysztof Czekaj "Recenzowana monografia jest istotna dla polskich środowisk teoretyków i praktyków związanych z polityką społeczną, socjologią pracy socjalnej, pomocą społeczną oraz pracą socjalną w dyskusji nad kluczowymi pytaniami dla służb społecznych w Polsce u progu drugiej dekady XXI wieku. Stanowi bardzo udany, nowatorski oraz różnorodny przegląd stanowisk i refleksji nad trudną kwestią procesu profesjonalizacji pracy socjalnej w Polsce". Podkreślić należy, że redaktorzy pozyskali do tomu teksty znaczących reprezentantów dyscyplin naukowych z zakresu nauk społecznych zainteresowanych problematyką pracy socjalnej. Są to m.in. T. Biernat, E. Kantowicz, A. Kotlarska-Michalska, B. Kromolicka, J. Szmagalski, K. Wódz. Całość ujęto w trzy części: "Profesjonalizm w pracy socjalnej", "Kształcenie do pracy socjalnej", "Obszary pracy socjalnej". W tej ostatniej podjęte zostały m.in. kwestie wiążące się ze środowiskową pracą socjalną (także w kontekście terytorializacji polityki społecznej), koordynacją usług socjalnych, odwołaniem się do sił rodziny w pracy socjalnej, czy specyfiki pracy socjalnej na rzecz osób starych. Zwraca na to uwagę w recenzji wydawniczej J. A. Malinowski konkludując: "Wysoką ocenę tej pracy wzmacnia ponadto zamieszczenie w niej opracowań ukazujących obszary pracy socjalnej wymagające nowego podejścia i większego niż dotychczas uwzględnienia zarówno w teorii, jak i w praktyce socjalnej", (...) co pozwala też stwierdzić, że zajmie ona ważne miejsce w literaturze podejmującej kwestie wiążące się z żywotnymi problemami pracy socjalnej".  
Data wydania: 2011
ISBN: 978-83-89163-82-0, 9788389163820
Wydawnictwo: AKAPIT PRESS
Seria: Problemy Pracy Socjalnej
Stron: 320
dodana przez: Mirko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Profesjonalna praca socjalna. Nowy paradygmat czy niedokończone zadanie?? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Profesjonalna praca socjalna. Nowy paradygmat czy niedokończone zadanie?. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}