Projekt

Anna Sudoł
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Projekt
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis


Tu musisz być kimś, żeby nie być nikim. W centrum świata znajduje się Instytucja - miejsce, które decyduje o karierze, czyli życiu. Żeby wejść do wielkiej gry trzeba mieć co najmniej aparycję i determinację, dobrze jest też znać parę najważniejszych osób w mieście. Najlepsi spośród aspirujących mają również potencjał, dzięki któremu długo mogą utrzymać status dobrze zapowiadających się, a nawet coś zarobić. Większość bezpowrotnie wypada z tej gry natychmiast po trzydziestce i zostaje odcięta od szansy realizacji kolejnych projektów. Każdy, z lepszym lub gorszym skutkiem, stara się po prostu przetrwać, a jeden z nich - znaleźć jeszcze w tym sens.W świecie, którego sensem jest gonitwa za realizacją wymarzonych projektów, człowiek nie cofnie się przed niczym: kłamstwem, manipulacją, szantażem a także przed świadomym wplątaniem się w skomplikowaną sieć intryg. Wielka kariera zdaje się być przecież na wyciągnięcie ręki: jeszcze tylko jedna rozmowa, jedno zaaranżowane spotkanie, jeden zaakceptowany wniosek...Pojawia się pytanie: jaki jest cel tych zabiegów? Gdzie w tym wszystkim sens? Portret własny hermetycznego środowiska, chyba każdego. Napisany szyderczo i ku przestrodze.
Janek Owczarek

Data wydania: 2020-11-30
ISBN: 978-83-66571-19-8, 9788366571198
Wydawnictwo: Korporacja Ha!art
Seria: Prozatorska pod redakcją Piotra Mareckiego
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 320
dodana przez: mewaczyta

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy w korporacyjnym świecie panują jakiekolwiek zasady przyzwoitości?

10.02.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Projekt. Słowo klucz. W powieści pada setki razy, jak dla mnie z wielkim nadmiarem. Hasło często stosowane w korporacjach, gdzie młodzi ludzie ścigają się między sobą w realizacji określonych projektów. Kto będzie pierwszy, kto zrobi ciekawszy i bardziej nowatorski, ten będzie na piedestale. Autorka zabiera nas do świata wielkiej i prestiżowej In... {} Recenzja książki Projekt

@malgosialegn@malgosialegn {}× 1

Projekt

10.04.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Świat ludzi realizujących tajemnicze projekty. Prześcigają się w pomysłach, by zyskać pozycję i pieniądze. Dwudziestoparolatkowie z głową pełną planów i osoby po trzydziestce, które są już wypalone i niezauważalne przez innych w tym dziwnym społeczeństwie. Pracują w sekretnej Instytucji. Są niby grupą przyjaciół, dobrych znajomych, ale to tylko po... {} Recenzja książki Projekt

Moja opinia o książce

Opinie

@julcias01
2021-02-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Na początku irytowało mnie to, że nie wiem, jakie projekty tworzą bohaterowie. Czekałam na chwilę, gdy dowiem się o co chodzi. I... dalej się nie dowiedziałam. Ale w sumie przyznam, że ten zabieg jest bardzo ciekawy i dzięki niemu czytałam książkę z ogromnym zainteresowaniem.
Każdy bohater miał w sobie to coś. Ukazane były ich zalety i wady, różne zachowania, oszustwa, przyjaźnie, relacje. Sporo postaci występuje w tej książce, myślałam, że będę mieć problem, by zapamiętać kto jest kim, ale tym razem moja pamięć mnie nie zawiodła😉
Książka dotyka problemu związanego z pracą. Gdzie każdy chce być jak najlepszy, odnosić sukcesy, by stać się kimś ważnym, szanowanym. Bez pracy ludzie nie widzą sensu życia. Bez projektów nie mają co w życiu robić.
W niektórych bohaterach zaszła ogromna zmiana przez towarzystwo, w którym się zaczęli obracać. Myślę, że o tym też ta książka opowiada. O tym, że większość z nas chce się dopasować do innych, chcemy być lubiani, chcemy, by zwracano na nas uwagę. I pokazuje, jak się zachowujemy, gdy tego nie będziemy mieć.
W tej pogoni za akceptacją i awansami bohaterom brakowało (tak mi się wydaje) bycia szczęśliwym. Robili to, co w sumie kochali, ale zamiast cieszyć się z każdej drobnej rzeczy, chcieli więcej. Byli też trochę egoistami.
"Projekt" może być przestrogą dla każdego z nas. Lecz jaką - to już odkryjecie po przeczytaniu książki. W końcu każdy z nas może zinterpretować ją inaczej.

{}× 2 | link |
@meandmybookzpl
2021-03-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

W obecnych czasach przepełnionych rywalizacją i pogonią za sukcesem nietrudno o to, by przekroczyć granice i całe swoje życie uzależnić od pracy i zawodowych sukcesów. Nie mam na myśli nadgodzin w biurze i zaniedbywania niedzielnych spacerów z rodziną na rzecz własnej kariery, a sytuację patologiczną, kiedy poza realizowaniem kolejnych projektów, nie liczy się nic więcej.

W książce Anny Sudoł poznajemy historię grupy pracowników mających jeden cel. “Być kimś, żeby nie być nikim”. Nakręceni na sukces, zrobią wszystko, aby zrealizować swoje plany. Nic nie jest w stanie obniżyć ich lotów. Każdy z nich wolałaby nie żyć, niż być nieznanym. O ich pozycji w hierarchii decyduje ilość realizowanych projektów dla sekretnej Instytucji. Do czasu, kiedy jeden z bohaterów zaczyna prace nad Wielkim Projektem. Najmniejsze informacje na temat tajemniczego projektu są chorobliwe pożądane przez resztę pracowników, a walka między nimi jeszcze bardziej się zaostrza.

Wydawać by się mogło, że autorka książki nie odkrywa niczego nowego. Świat korporacji, jej trendów i niezdrowej rywalizacji nie jest nam obce. Tak samo, jak burżuazyjna rzeczywistość, w której człowieka ocenia się na podstawie apartamentu, air maxów czy przystawek podawanych do wina. Jednak Anna Sudoł stworzyła historię odważną, nabitą po brzegi intrygami. Z ciekawością, momentami również z lekkim obrzydzeniem śledziłam losy bohaterów wykreowanych w sposób niebanalny. Nieśpieszn...

{} | link |
@monika.sadowska
2021-04-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@malgosialegn
2021-02-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Projekt. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl