Prokofiew

Jerzy Jaroszewicz
Książka Prokofiew
Książka Prokofiew
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Treścią tej książki jest życie i praca wielkiego muzyka - Prokofiewa. Epoka, w której żył, nie sprzyjała biografom, była zbyt niespokojna. Ponadto Prokofiew był skryty i mało przystępny, nader rzadko pozwalał wnikać w sferę swego życia prywatnego. Trudno sprecyzować muzyczne upodobania kompozytora; pojawia się w tej kwestii wiele sprzeczności. Twórczość Prokofiewa dzieli się na dwa odrębne okresy, których granicą jest data powrotu na stałe do Związku Radzieckiego. Droga przebyta przez Prokofiewa-kompozytora, choć nie pozbawiona meandrów, jest w zasadzie drogą ciągłą. Powie nam o tym życie i twórczość Mistrza.  
Data wydania: 1983
ISBN: 83-224-0202-3, 8322402023
Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Muzyczne
Seria: Monografie Popularne
Kategoria: Muzyka
Stron: 322

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Prokofiew aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Prokofiew. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}