Przebaczenie

Magdalena Wiciak
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Przebaczenie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Żyjemy wśród słów. One nas kształtują. Mogą być budujące i stanowić siłę na całe życie, ale mogą być ciężarem dokonującym spustoszeń.

Alba polewała swoje zranienia złością i goryczą, łudząc się, że każe tym krzywdziciela. Trucizna jednak sączyła się w jej sercu, niszcząc radość i odbierając szczęście, a ocenianie innych na podstawie ich grzechów sprawiało, że stawała się ślepa na własne błędy.

Czy Alba będzie w stanie w końcu wybaczyć i zaufać? Czy zdoła spojrzeć na drugiego człowieka, jak na przyjaciela, nie wroga?

Czy przebaczenie ma granice i jest możliwe zawsze?
Data wydania: 2023-12-24
ISBN: 978-83-67788-15-1, 9788367788151
Wydawnictwo: Literackie Białe Pióro
Stron: 333
dodana przez: Bibliotekarka_Natalka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Przebaczenie...

22.01.2024

**PATRONAT MEDIALNY** Dziś przyszła pora opowiedzieć Wam kilka słów o książce, która niezwykle mnie poruszyła i zmusiła do głębokiej refleksji nad istotą prawdziwego i szczerego wybaczenia, nie tylko innym, ale i samemu sobie. Obejmując tę pozycję patronatem medialnym, nie spodziewałam się, że wywoła ona we mnie tyle emocji, zmusi do spojrzenia na... Recenzja książki Przebaczenie

"Przebaczenie"

14.05.2024

Kolejna lektura, która mnie zaskoczyła. A to dlatego, że sądziłam, że ocenię ją inaczej. Jednak się pomyliłam ;). Jesteście ciekawi, jakie są moje odczucia po lekturze "Przebaczenia"? Jeśli tak, to zapraszam Was do zapoznania się z moją opinią. Alba jest młodą prawniczką. Marzy o znalezieniu idealnego partnera i założeniu rodziny. Jednak póki c... Recenzja książki Przebaczenie

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@ewelina.czyta
2024-01-22
10 /10
Przeczytane

**PATRONAT MEDIALNY**
Dziś przyszła pora opowiedzieć Wam kilka słów o książce, która niezwykle mnie poruszyła i zmusiła do głębokiej refleksji nad istotą prawdziwego i szczerego wybaczenia, nie tylko innym, ale i samemu sobie.
Obejmując tę pozycję patronatem medialnym, nie spodziewałam się, że wywoła ona we mnie tyle emocji, zmusi do spojrzenia na własne życie oczami bohaterki i zrozumienia, że gdy prywatny świat wali się w gruzy, nieszczęśliwe zbiegi okoliczności odbierają radość życia i zdaje się, że nie ma już nadziei na poprawę losu, trudno uwierzyć, że czeka gdzieś na nas jakieś szczęśliwe zakończenie. Aby nie utonąć w oceanie rozpaczy, trzeba zmienić życiową perspektywę, przyjęcie tego co daje nam los... i to doskonale pokazała nam główna bohaterka, w której każdy z nas odnajdzie cząstkę siebie.
Dokładnie to samo dzieje się w tej historii.
"Przebaczenie" nie jest jednak tylko opowieścią obracająca się wokół jednego tematu, jest to opowieść o miłości, trudnych wyborach, wybaczeniu, stracie, porzuceniu, samotności (nawet tej w przysłowiowym tłumie) oraz przemijaniu... O czasie, którego jutro już możemy nie mieć... o poszukiwaniu siebie i swojego miejsca na ziemi, o trudnych relacjach rodzinnych, o szczerej przyjaźni o pragnieniach, marzeniach, życiu...o tym, że zaślepieni wyidealizowanym obrazem nie zauważamy tego co jest prawdziwe, szczere i tak naprawdę na wyciągnięcie ręki.
Opowieść ta daje do zrozumienia, jak bardzo sami się niszczymy, żyjąc w...

× 6 | link |
@Bibliotekarka_Natalka
2024-05-14
10 /10
Przeczytane Patronat medialny

Kolejna lektura, która mnie zaskoczyła. A to dlatego, że sądziłam, że ocenię ją inaczej. Jednak się pomyliłam ;). Jesteście ciekawi, jakie są moje odczucia po lekturze "Przebaczenia"? Jeśli tak, to zapraszam Was do zapoznania się z moją opinią.

Alba jest młodą prawniczką. Marzy o znalezieniu idealnego partnera i założeniu rodziny. Jednak póki co, nikogo nie ma na horyzoncie. A poprzedni narzeczony okazał się draniem, jakich mnóstwo chodzi po świecie. Nasza bohaterka czuje się przytłoczona swoją pracą i pragnie zmienić otoczenie. Za namową swojej mamy, zaczyna pracę w nowej branży, która w jakimiś stopniu jest jej bliska. Za sprawą swojej przyjaciółki zaś poznaje przystojnego Tymona... Czy Alba jest w stanie na nowo zaufać? Czy Tymon okaże się partnerem idealnym? Jak postępowanie z dzieciństwa, może wpłynąć na nasze dorosłe życie? Czy skrywane urazy w końcu przeminą? Jaką rolę odegra tytułowe "Przebaczenie" ? Co jest potrzebne, aby osiągnąć spokój i pełne szczęście? Na powyższe pytania, znajdziecie odpowiedzi, gdy dokładnie wczytacie się w tę publikację.

Zacznę może od tego, że książka ta nie posiada rozdziałów. Czyta się ją jednym ciągiem. Niespecjalnie lubię tego typu publikacje, gdyż czyta mi się je po prostu trudniej i ciężej jest mi się skupić. W tym przypadku jednak, nie stanowiło to dla mnie problemu. Cała historia jest na tyle interesująca, że trudno było mi się od niej oderwać. Więc sama siebie zaskoczyłam ;) Tak, jak wspom...

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Przebaczenie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl